Dział Techniczny > XJ-S (1975-1991) oraz XJS (1991-96)

Xjs Vin

(1/3) > >>

marcinxps:
Hej, jak w temacie chodzi o vin. Czytałem wątki kolegów i wiem ze auto ma 2 viny, europejski i usa. Europejski znam, amerykańskiego nie. Jag jest w chwili obecnej w drodze morskiej do Polski. Drodzy koledzy czy na podstawie europejskiego numeru vin ustalimy rok produkcji ? w dokumentach jest 1991, lecz w Usa często był wpisywany rok modelowy lub pierwsza rejestracja. Jest to dla mnie kluczowe, bo jeśli udowodnie przy odprawie ze auto zostało wyprodukowane w 1990 roku odprawa celna bedzie bez cła, bez akcyzy a vat wyniesie 8 %. Vin SAJTW484XMC176845

V12:
Data produkcji wg VIN 04.10.1990

jurkiel:
Potrzebna będzie Ci opinia rzeczoznawcy że to pojazd kolekcjonerski - robiłem ostatnio coś takiego na potrzeby Urzedu Cenego. Koszt w Gdańsku to 350 zł,
można po tym rejestrować zarówno na białe jak i żółte blachy

marcinxps:
Dzięki Koledzy za odpowiedź. Tak o opinii rzeczoznawcy wiem. Ciekawe czy czy te 30 lat będą liczyc tylko od pełnych roczników czy miesiace i dni też bedą miały na to wpływ :)

Dzwoniąc do urzędu celnego, dowiedziałem się, że licząc 30 lat wpływ maja pełne roczniki, miesiące i dni nie maja znaczenia.

marcinxps:
Jeszcze jedno pytanie czy na podstawie Vinu europejskiego ustalimy Vin amerykański ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej