Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

problem z tylnymi amorami

(1/2) > >>

wtom:
Mam problem z tylnymi amorami. Kolejny raz rozwala mi poliuretanowe tuleje prowadzące tzw. "kapelusz" oraz niszczy górne miski. Wszystko składane zgodnie ze sztuką na nowych manelach. Dzieje się tak po przebiegu ok 1000-2000km. Pierwszym razem wyżłobiło sobie rowek w misce prawie 1cm w głąb, niszcząc kołnierz. Czyżby przyczyna była gdzieś w wózku mostu? Na pewno do wymiany mam te 2 tuleje ramy (naderwane). Zaobserwowałem, że uszkadza stronę miski i tulei w kierunku tyłu samochodu, w osi koła, tak jakby góra tłoczyska amora napierała do tyłu lub dół amora przemieszczał się do przodu auta. Na zdjęciu ułożyłem miski tak jak siedzą w aucie.

piorek:
Czy w srodku tej miski to jest jakis wkladany metalowy kołnierz?
Niech mnie koledzy poprawia, ale nie kojarze takiego elementu - powinna wchodzić chyba tylko odrazu prowadnica amortyzatora CBC2933.

wtom:
CBC2933 (nr14) wchodzi do gniazda miski, w otwór CBC2933 wchodzi metalowa tuleja CBC2255 (nr12) amortyzatora a do środka tulei wchodzi tłoczysko amora. jak rozwali CBC2933, wtedy stalowa tuleja CBC2255 trze w gnieździe o kołnierz miski niszcząc siebie i miskę.

piorek:
Rozumiem. Mi chodzi o ten kołnierz w srodku miski, który zostaje uszkadzony przez ta tuleja.
Nie kojarze misek z takim kołnierzem, wszystkie były w tym miejscu po prostu płaskie.

Przyklad zdjecia:
http://www.jcsovejag.com/jaguarxj/xj40_slsdepose.php

wtom:
Miski bez kołnierza to miski od zawieszenia SLS i one nie podchodzą do zwykłej zawiechy. Przy konwersji zawieszenia oraz w autach z fabrycznym zwykłym zawiasem są inne miski, właśnie z tym kołnierzem. Mają też inną mniejszą średnicę otworu.

Gość z tej stronki zrobił konwersję na starych miskach z SLS, dlatego dorabiał tuleje, bo nie ma takowych do tych misek. Swoją drogą tuleje z teflonu raczej nie są dobrym pomysłem, bo tłoczysko amora pracuje u góry, taki patent grozi większą rozrubą  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej