Autor Wątek: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3  (Przeczytany 14288 razy)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2009, 10:50:47 am »
Napewno nie 5x120 Byc moze sie myle ale bardziej stawial bym na 5x108

@EMIL
Jak masz taką dobrą rękę do stawiania, to może zaproś nas wszystkich i postaw z 2 kolejki, albo ze 4  :-za :-za, a nie wypisuj "Opowieści Zielonego Lasu" jak nie wiesz, bo chłopak kupiłby 5x108 i co byś mu powiedział. Sorry? 

Stary rozstaw 5x4,75" = 5x120,65 - rozstaw corvette, mustang itp, tak tak, kraina cudownych felg do amerykanów naszą krainą :D
obowiązujący od momentu wprowadzenia śrub w kołach (wcześniej mocowania centralną śrubą) aż do
limo - x308
sport - xk8/xkr - do zmiany silników na 4.2

nowy rozstaw - fordowski - 5x108
LIMO - odx350
sport - od xk8 4.2 (6-speed auto)
S-type - all
x-type - all

BMW - 5x120 / jag 5x120,65
Felga z BMW + NAKRĘTKI PŁYWAJĄCE!! i będzie good
@naugty - twój problem to nie rozstaw śrub, to ET, czyli offset felg.

naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:28:05 am »
Jak w razie czego najlepiej i najprościej rozwiązać problem offsetu ???? Jest na to jakiś sposób???

Offset zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi, a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.

@KRISS - po tym " przywołaniu do porządku" aż głupio pytać  :-wstyd

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:33:47 am »
w skrócie - ma nie trzeć o nadkole... :D i nie trzeć o zacisk.
Najprościej - zmierzyć w jakich widełkach będziesz mógł się poruszać. Miałem jeden komplet felg - super były tylko, że tarły o nadkole i nie dało się na nich jeździć, ale do tej pory kupuję na oko :)
Pozdrawiam!

naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:44:00 am »
A jak wygląda sprawa rozmiaru samej felgi tzn. chcę zakupić 16 cali jednak marzę o jakiś pięknych 17 ale nie wiem jak zniesie to zawieszenie ???? Duża felga na pewno będzie miała wpływ na żywotność elementów samego zawiasu także czy to ma wogóle sens ????

qbaty

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:53:18 am »
Przede wszystkim wynikowa średnica całego koła nie może za bardzo różnić się od oryginału, po to, żeby koło się zmieściło w nadkolu i żeby prędkościomierz nie przekłamywał.
Czyli jeśli przechodzisz z 15" na 17" to znacznie musisz obniżyć profil. To oczywiście ujemnie wpływa na komfort i trwałość zawieszenia.
Oddzielną sprawą jest efekt wizualny. Ja osobiście nie wyobrażam sobie III serii na cienkich laczkach - to jest klasyczna limuzyna i takie coś nie przystoi. Tak samo mówię stanowcze "nie" wymianie oryginalnych końcówek wydechu na coś a'la Calibra ;). Ale to oczywiście jest moje subiektywne zdanie  ;D

naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:13:07 pm »
Pytam ponieważ rozważam najlepsze roziązanie - 17" czemu nie ??? aczkolwiek rozumiem Twoje racje i gdybym nie musiał szukać zastępstwa dla wymarzonej od dawna szprychy  :-cry zostałbym przy rozmiarze 15".
Końcówki to prawda są jedyne w swoim rodzaju i bodajże nie ma na rynku czegoś " tak " orginalnego ale dla mnie osobiście psują całokształ ale..... można by podyskutowć na temat również zderzaków w ten sam sposób - moje podejście zoriętować się jak są możliwości i podjąć najracjonalniejszą decyzję  :-V

Dzięki  :-V

qbaty

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:24:17 pm »
Końcówki to prawda są jedyne w swoim rodzaju i bodajże nie ma na rynku czegoś " tak " orginalnego
I dlatego tak je lubię  ;D

ale dla mnie osobiście psują całokształ ale..... można by podyskutowć na temat również zderzaków
Jakby wszyscy mieli takie same poglądy i ten sam gust, to by było nudno na świecie  :-super

naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:30:02 pm »
Na szczęście tak nie jest  :-super obiecuję nie robić niczego co możnaby nazwać wiejskim tuningim  :-V

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:35:16 pm »
A jak wygląda sprawa rozmiaru samej felgi tzn. chcę zakupić 16 cali jednak marzę o jakiś pięknych 17 ale nie wiem jak zniesie to zawieszenie ???? Duża felga na pewno będzie miała wpływ na żywotność elementów samego zawiasu także czy to ma wogóle sens ????
na 17' stakch wygląda zaje... tylko ja mam swój ulubiony krój pod series 123 a ty pewnie będziesz mieć swój ulubiony. Zależy co chcesz osiągnąć jaki efekt, ale na bank, będziesz musiał zrobić zawieszenie (zakuć je), bo padnie Ci na pewno, jak powstanie polskie w XIX wieku.

naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:54:28 pm »
Już miałem ale skutecznie zepsułeś mój plan co do szprych  :-cry cały czas się zastanawiam jaki krój felgi byłby odpowiednie jaki jest Twój typ???

Zakuć  :-help please expalin what do U mean ??? Ciekawość zżera a laikowi info brak  :-K

PS. pozdrawiam studenta Histroii jak egzaminy ??? :-V

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:18:17 pm »
Studenta seniora ;p - najdłużej w chwili obecnej studiujący na wydziale :P
Masakra - 2 lata w 2 miesiące - do przodu generalnie. Odetchnę w przyszłą środę.

Zakuć = PO-LI-URE-TAN, zaczynam pracę za tydzień ;)

Nie wiem co lubisz, felg jest opór. Series I i XJS genialnie wyglądają na Revolverach.
Revolver - najbrzydsza felga xk8 najładniejsza fabryczna do XJS-a.



naughtycat23

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:38:43 pm »
 :-hehe najważniejsze że do przodu

Tak myślałem że chodzi o PO-LI-URE-TAN co do samych felg chce aby pasowały idealnie co lubie to ciężko określić co do jaguarowatych felg nie mam jeszcze wrobionej opinii a narazie mam PAPERPOTY jak wybiorę nie omieszkam się pochwalić pozdrawiam

 :-V

qbaty

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:40:30 pm »
A mi tam najbardziej podobają się moje zjefajne kołpaki nałożone na 15-calowe stalówki o cudownym rozmiarze 205/70 R15 - problem jest tylko z oponami, bo takie balony to głównie są do dostawczaków i SUVów  ;D

Zbliżenie:


I plan dalszy:

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:50:21 pm »
Kenty też są zaje :)... bodajrze pierwsze aluminiaki do jaguara :)
15"

qbaty

  • Gość
Odp: rozmiar opony i felgi do XJ SERIA 3
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2009, 15:18:56 pm »
KRISS - to nie są Kenty. Tak jak pisałem felgi są stalowe, a to są chromowane KOŁ-PA-KI  ;D
Wiele osób nie chce uwierzyć, że to nie są alusy ;D