Autor Wątek: Włączają się nawiewy po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków ze stacyjki  (Przeczytany 845 razy)

Offline Zbyszek__

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Kocham to forum
Witam,  dzisiaj pierwszy raz od 3 lat w moim kocie po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków ze stacyjki samoistnie włączały się nawiewy wewnątrz auta.  Nijak tego nie mogłem wyłączyć,  dopiero zdjęcie klemów z akumulatora pomogło.  Klemy były rozlaczone 2 godziny i teraz działa prawidłowo,  po wyjęciu kluczyków nawiewy się nie włączają.  Pytanie: czy teraz już się tak będzie robić?  2 pytanie - czy ktoś miał podobny przypadek,  co było przyczyną?  Czytałem na forum że kolega miał taki problem ale miał LCD i tam jakaś kostka mu się popsuła.  Ja mam zwykły wyświetlacz od klimy,  nie mam wyświetlacza multimedialnego.  Czy ktoś z forumowiczów mógłby podpowiedzieć co w tej sytuacji zrobić,  co naprawić,  gdzie szukać?  Z góry dziękuję i wesołych świąt!

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 803
Odp: Włączają się nawiewy po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków ze stacyjki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2019, 12:52:58 pm »
Zacznij od najprostszego - jeśli pamięć mnie nie myli to dmuchawa jest sterowana przekaźnikiem.
Działa regulacja siły nadmuchu itd.?

Offline Zbyszek__

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Kocham to forum
Odp: Włączają się nawiewy po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków ze stacyjki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2019, 14:47:53 pm »
Właśnie jeżdżę kolejny dzień i wszystko działa,  regulacja siły nawiewu,  temperatura,  opcje nawiewu.  Po rozłączeniu klemów wszystko działa,  zastanawiam się czy to był początek jakiejś awarii czy chwilowa niemoc, spowodowana wilgocią, jakaś zawiecha i już będzie ok. Tak jak mówię jak się to zrobiło to po wyciagnieciu kluczyków dmuchawa cały czas pracowała.  Zastanawiam się czy jakaś kostka może jest gdzieś w kabinie od tych nawiewów i po prostu zawilgotniala,  jakieś zwarcie się zrobiło,  kwestia gdzie taka kostka by się znajdowała i jak wygląda żeby ewentualnie wymienić profilaktycznie na nową.