Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)
EGR w X-type 2004 2.1 benzyna
maron:
Po zdemontowaniu przejrzyj stan uszczelek i zastanów się czy nie użyć nowych.Zwróć uwagę na momenty dokręcenia śrub ,uszczelki czasem potrafią się źle ułożyć ,trzeba doglądnąć.Takie tam pierdoły ,nic nadzwyczajnego.Dawniej miałem taki silnik w x-typie i trochę miałem przy nim zagadek.Wiem że robota prosta, ale można robić kilka razy jak cokolwiek się zlekceważy.
q_nerk:
To zdejmij jeszcze dolną część kolektora i wymień jego uszczelki na łączeniu z głowicą
JakubKz:
No dobrze rozumiem, czy należy przykręcać to kluczem dynamometrycznym? A uszczelki kolektora do X-Typa w tym silniku są słabo dostępne z tego co widzę.
maron:
Żle się wyraziłem. Chodzi o to żeby dokręcić "z głową"bo o ile pamiętam na tych śrubach są tulejki dystansowe i kręcenie na siłę nie powoduje dalszego dociskania uszczelek tylko ew zerwanie gwintu.
Nawigacja
Idź do wersji pełnej