Autor Wątek: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !  (Przeczytany 3660 razy)

jas

  • Gość
AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« dnia: Luty 25, 2009, 11:12:45 am »
Mam s typa 3 litrowego w automacie !
Olej zmieniam średnio co 30 tyś km auto teraz ma przejechane ok150.000
i jak jest rozgrzany po dłuższej jeździe jak wbiję D to 1- szy bieg nie od razu wskakuje tak trochę szarpie  tak samo wsteczny  kilka razy nie chciał przełączyć z 3 na 4 tylko trzymał obroty , zrobił tak parę razy i cisza normalnie chodzi ! o co to chodzi ?
kontrolka od skrzyni też się zapala ale czasami a potem gaśnie !
Chyba że olej ? leję DX III wg. spec. forda Tj. Mercon V (jest to samo niby).
Kurcze i nie wiem czy to sprzęgło hydrokinetyczne pada , czy może ta rozdzielnia oleju nad miską ? , czy może tarczki w środku ?
Chyba że ona ma jakiś sterownik gdzieś ale u karlika powiedzieli że nie ma , to już nie wiem !
Jak byście coś wiedzieli proszę o pomoc !

kuba

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2009, 12:51:45 pm »
wiem, ze u mnie padlo kiedys cos co nazywa sie "konwerter", na poczatku szarpalo przy przerzucaniu lewarka na D, a pozniej bylo coraz gorzej, az zaczal jezdzic na trzech biegach i koniec koncow musialem oddac do naprawy.

domisup

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2009, 23:31:29 pm »
hej mam podobny problem ze skrzyna tez w automacie 3.0 tylko mi sie dodatkowo zacina z "P" jak chce przezucic na"D" ale tylko wtedy  jak stoje na pochylej drodze i nie zaciagne recznego

kuba

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:56:51 pm »
domisup, jesli zaparkujesz pod katem i nie zaciagniesz recznego, na pewno po wrzuceniu P i puszczeniu hamulca czujesz, jak autko troche sie stacza, w tym momencie z tego co mi wyjasniono "zeby" w skrzyni wskakuja w inne miejsce. Wiem o czym mowisz, bo sam sie z tym spotkalem u siebie. Najlepsza rada to zostawiac na recznym:)

Pieterek

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:00:39 pm »
Kuba prawdę rzecze, według mnie to norma.

adam74

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2009, 16:18:46 pm »
Jak sie nie mylę masz eske z 2001 czyli przed liftem...... ręczny zaciągasz sam. Prawdę powiedziawszy miałem podobny objaw ale jeszcze w peugeocie 405 (automat) i było to związane z katem parkowania, autko po prostu "zacinało" się i nie dawało zmieniać położenia jak była obciążona skrzynia

A co do esa po lifcie ręczny jest zaciągany automatycznie przy przerzucaniu na "p" ale za to zima masz inne problemy........

jas

  • Gość
Odp: AUTOMAT PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2009, 10:34:34 am »
Co wam mogę powiedzieć o Automacie hmmmm
Ja swojego sam naprawiałem i rozkminiłem temat a mianowicie:
1. Kiedy przełącza tylko do 3 biegu włącznie tzn . nagle wskakuje w tryb awaryjny
to może być sterownik albo spalone tarczki na biegu (ja tak miałem )
także najpierw trzeba zmienić sterownik a jak to nie pomoże to trzeba zajrzeć do środka !  te skrzynie to prościzna !!!  komplet pasów tj. 300 pln brutto , komplet tarczek na całą skrzynię 430 Pln brutto na całą skrzynię ,  regeneracja sprzęgła 600 pln brutto ! czyli za całą nową skrzynią wychodzi nam przy własnej robocie równo 1330 pln brutto i mamy wszystko nowe !!! nie z angika i wiem ile pochodzi !!! przynajmniej 100 tyś dziarania!  WW części potrzebne do samodzielnej naprawy można kupić u Sentyrza w Krakowie ! Polecam
Także temat zamknięty skrzynia 5N55 posiada zamienniki np. choinka jest i pasuje z forda scorpio tudzież EXPLORER 99 niektóre części !!! ale ta choinka co nawala pasuje i jest taka sama !!! używka 300 pln jak by się wam spaliła !!!
Pozdrawiam