Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

Buczenie przy hamowaniu silnikiem

<< < (2/4) > >>

dziadzol:
Jeśli to jest tylko buczenie, a skrzynia chodzi dobrze, to pewnie jest konwerter. Przy takich symbolicznych przebiegach to pewnie nie ma wielkiego znaczenia, ale opiłki z konwertera prędzej czy później narobią szkód w skrzyni. Ja bym się tym zajął, ale ja robię ze 4 tysiące w sezonie

jagdds:
Dzisiaj chciałem nagrać ten dźwięk. Podczas jazdy zdjąłem nagę z pedału gazu i jak samochód zwolnił, tak że jechał bez dodawania gazu to słychać: uuu, ...., uuuu, ...., uuu, itp. Po niewielkim dodatniu gazu dźwięk znika.
Zastanawiałem się jeszcze czy to nie tylny most. Byłem u mechaników, podnieśliśmy go na podnośniku, włączony bieg D bez dodawania gazu i przesłuchaliśmy słuchawkami/stetoskopem cały dół i nie znaleźliśmy takiego dźwięku.

dziadzol:
Trzeba było na tym podnośniku dać się podnieść razem z autem i popracować trochę gazem, bo bez tego może nic nie być słychać. Może wróć do warsztatu i powtórzcie badanie stetoskopem - powinno wyjść przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. W czasie jazdy, jak rozumiem, też jest cisza, dopiero jak odpuszczasz gaz, to hałasuje. Trzeba to powtórzyć w warsztacie i będziesz miał pewność, co się dzieje i co z tym robić. 
Co do mostu, to on rzeczywiście tak reaguje w przypadku zużycia, że wzmaga hałas przy odpuszczaniu gazu. Ale słyszałbyś charakterystyczne buczenie łożysk w czasie jazdy i większy hałas przy zdjęciu nogi z gazu. Ale to z tyłu. Żeby to się na przód przenosiło, to musiałby być konkretnie już skatowany dyferencjał i po wale by szło na przód. Miałem tak kiedyś w XJ40 - skończyło się wymianą mostu.
Jeśli jednak olej był w moście wymieniany, to nie powinno z nim być żadnych problemów. Zawsze można sprawdzić jak wygląd ten olej w dyfrze, to może coś podpowiedzieć.

dziadzol:
A przy okazji: widzę ponad 170 wyświetleń tego wątku. Może któryś z kolegów się wypowie kompetentnie? Bo jakoś tak uschło to forum w działach dotyczących starszych aut. Tylko posiadacze depilatorów są aktywni ;-)

jagdds:
Witam,
dzięki dziadziol za wsparcie. Może, ktoś jeszcze by się odezwał?
Wg ustaleń, usiedliśmy z mechanikami w czwórkę i wspólnie ustaliliśmy że dźwięk dochodzi z tyłu.
1. wymieniłem olej w dyfrze - brak poprawy,
2. wymieniłem podporę wału - brak poprawy,
3. czy może to wynikać z niesprawnych krzyżaków półosi? nasmarowałem przez kalamitkę tylko 1 krzyżak wewętrzny, drugi wewnętrzny miał urwaną kalamitkę, założyłem nową, ale niestety nie udało się wtłoczyć smaru, podobnie po wymianie kalamitek w zewnętrznych krzyżakach nie byłem w stanie wtłoczyć tam smaru - planuję wymienić krzyżaki, ale czy to rozwiąze mój problem, nie wiem.
Dziś nagrałem odgłos buczenia, o którym wspominałem. Położyłem telefon z dyktafonem na dywaniku z tyłu za siedzeniem pasażera (prawy tył). Odgłos pojawia się przy prędkości około 12-15/godzinę, to jest około 2 obroty koła samochodu w ciągu sekundy. Przy mniejszej prędkości ponownie zanika. Lepiej go słyszą przy skrętach, ale to może taka moja sugestia. Chciałem załączyć, ale jest to plik audio i nie zaciągnął się do wpisu.
Pozdrawima jagdds

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej