Autor Wątek: Wyrobiona nakrętka koła  (Przeczytany 6516 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 30, 2019, 21:09:32 pm »
Musiała być uszkodzona szpilka albo przy krzywo dokręcana nakrętka
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 22, 2020, 15:06:29 pm »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 22, 2020, 17:59:20 pm »
Tak tylko jest inny klucz. Tu 21 a kot 19. Ja wożę klucz z wymiennymi nasadkami bo mam część takich a część takich srub. Te są nawet lepsze bo nie mają tych kapturków ale są słabej jakości i szybko rdzewieją.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 22, 2020, 18:40:00 pm »
Właśnie mi się jeden kapturek rozleciał i trzeba było rozwalić nakrętkę. Teraz mam jedną niepasująca i się zastanawiam czy wymienić cały komplet na nowe (bo nie wiem jak długo wytrzyma reszta) czy dokupić tylko, nawet używaną, ale oryginalną. Da się w ogóle odróżnić jakoś te lepsze od gorszych? Bo w sumie to nie mam gwarancji że takie 2 razy droższe to nie będzie to samo, tylko z większym zyskiem dla sprzedającego

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2020, 19:21:52 pm »
Da się w ogóle odróżnić jakoś te lepsze od gorszych? Bo w sumie to nie mam gwarancji że takie 2 razy droższe to nie będzie to samo, tylko z większym zyskiem dla sprzedającego

Dobre pytanie, parę postów wyżej pisałem, że szybko rdza się na nich pojawiła.
Stan na dzień dzisiejszy - w połowie są podrdzewiałe ale ogólnie się trzymają.
Obstawiam, że te kapselki właśnie były po to zaprojektowane jako nakładki na nakrętki wykonane z blachy nierdzewnej bo chromowane nakrętki nie zdały by egzaminu w kontakcie z kluczem bo warstwa chromu naruszona właśnie była by ogniskiem rdzy.
Tak czy siak - wole lekko podrdzewiałe niż oryginalne, które z targały mi sporo nerwów podczas wymiany kół 2x w roku.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wyrobiona nakrętka koła
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 29, 2020, 19:40:43 pm »
Mi też po 4 zimach korozja zaczęła ozdabiać nakrętki, ale kupiłem u chińczyków nakładki na nakrętki i rdzy nie widać. Tej zimy miałem pomarańczowe, ale dzisiaj przyszły chromowane. Mam już takie w drugim aucie, dobrze się sprawują, bez problemu dają się zdjąć i wyglądają całkiem spoko.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała