Autor Wątek: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy  (Przeczytany 1827 razy)

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« dnia: Wrzesień 15, 2019, 09:11:00 am »
Witajcie, mam pewien problem.W moim fotelu nie działa funkcja podnoszenia i opuszczania fotela. Działa poduszka lędźwi, działa odchylenie oparcia, działa przybliżenie przod - tyl, działa odchylenie siedziska całego do tyłu, lecz nie działa podniesienie go całego do góry i opuszczenia. Raz po wielu próbach zadziałało jedynie w górę i teraz pozycja jest niewygodna zbyt wysoka, czy macie jakiś pomysł ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2019, 23:03:24 pm »
Zniszczone plastikowe koła zębate w przekładni podnoszenia/opuszczania fotela. Oba zespoły do sprawdzenia w jakim są stanie.

Typowa usterka w fordzie.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2019, 15:13:50 pm »
Ja u siebie wymieniłem całą podstawę fotela. Kup dowolny byle z el. regulacją położenia i przełóż resztę

Offline Adx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • 3.0 4x4 sedan
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2019, 12:46:15 pm »
Hej, mam ten sam problem. Jakbyś dorwał ten mechanizm i to robił, nagraj jakiś filmik instruktażowy jakbyś miał chwilkę czasu. Pozdro :)

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2019, 07:40:02 am »
Czy ktoś ma jakiś namiar gdzie kupić taki mechanizm lub te koła zębate ? Czy tylko używki ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2019, 08:53:54 am »
Wpisz w Alle.. FORD MONDEO-elektryczna regulacja fotela i już. Koszt 82zl. Ja wymieniałem w kocie i banał robota.. wręcz na 2 gwiazdki 😌
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2020, 11:07:30 am »
Pod fotelem są 3 silniki (może nawet 4). 1 - regulacja wysokości, 2 - reguluje pochylenie, 3 - przesuwanie przód tył, (możliwe że jest też 4 silniki od tej poduszki pod lędźwie). U mnie nie działają silniki od wysokości i pochylenia. Ten sam problem - połamana plastikowa zębatka. Wiecie może czy te zębatki są takie same? Silniki mają inne oznaczenia. Wszędzie jest tylko zestaw naprawczy do regulacji góra/dół, od pochylenia nic nie znalazłem.

Fotki w pełnej rozdzielczości:
https://www.dropbox.com/s/hp4lmzsi87c6n67/20200328_122508.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/aii7vs9h6slohxk/20200330_104953.jpg?dl=0

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Brak jednej z regulacji fotela kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2020, 15:10:04 pm »
Zamówiłem te zestawy naprawcze do 2 silników. Okazało się że wcale to nie jest taka prosta naprawa, bo pod oryginalną plastikową zębatką ten pręt ma takie zęby na których ona się trzyma. Żeby nałożyć nową zębatkę trzeba to zeszlifować, zresztą trzeba też minimalnie zmniejszyć średnicę tego wałka. Ja nie miałem tego czym zrobić w domu. Zrobił mi to znajomy mechanik, ale po założeniu nowej zębatki silniki w ogóle nie kręcą, coś się blokuje. Jak na razie zmarnowane kupe czasu i 300 zł a jestem w punkcie wyjścia