Autor Wątek: Przednie drzwi pasażera się blokują  (Przeczytany 870 razy)

Offline Siars

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Przednie drzwi pasażera się blokują
« dnia: Sierpień 23, 2019, 15:01:52 pm »
Cześć,

przejrzałem chyba wszystkie tematy na forum, dotyczące blokowania się drzwi, jednak żaden z nich nie dotyczy mojego problemu.
Mianowicie, sytuacja wygląda tak, że przednie drzwi pasażera blokują się z pilota, ale już nie chcą się odblokować (tak, klikam dwa razy :) ). Żeby otworzyć drzwi, muszę wejść i odciągnąć ten mały "języczek" powyżej klamki i dopiero wtedy działa klamka zewnętrzna.

To wygląda mniej więcej tak, jakby coś się przycinało. Bo zauważyłem, że jak klikam "otwórz", to ten "języczek" tak delikatnie dyga (o jakieś 1-2 mm), ale ma za mało siły, żeby przestawić się w tryb otwartych drzwi, natomiast blokowanie drzwi działa normalnie, czyli cały mechanizm niby działa, ale tak nie do końca :D

Co z tym może być nie tak? Wystarczy popsikać jakimś wd40? Czy niestety muszę demontować cały boczek? Może coś jest skopane w komputerze samochodu? Dodam, że X-type'a mam od 3 tygodnia i w takim stanie go zakupiłem.


Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Przednie drzwi pasażera się blokują
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2019, 21:27:28 pm »
Może trzeba wyregulować cięgna od klamek? Może jest jakby 'naciągnięta' i dlatego zamek nie odryglowuje się. Jak ciągniesz za klamkę, to w którym momencie otwiera drzwi, od razu? Czy jest wyraźny luz?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Siars

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Przednie drzwi pasażera się blokują
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2019, 14:28:57 pm »
Byłem właśnie to sprawdzić i nagrałem filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=5ZCOw5YVLVQ&feature=share&fbclid=IwAR3x-6RbNMp9k-faRdtJ9fCWtbQawX6l3wSprf5c70121CCmnGW4G79aoWo

Swoją drogą sprawdziłem wszystkie klamki i:
- klamka od kierowcy nie sprężynuje - jest luźna;
- pozostałe klamki sprężynują - do odciągnięcia trzeba użyć siły, a po puszczeniu wraca na swoje miejsce.

Naciąg klamki wydaje się w porządku. Wydaje mi się, że to może być kwestia jakiegoś cięgna, ponieważ jak klikam przycisk otwarcia, to słychać reakcję zamka (ten charakterystyczny dźwięk przesuwania czegoś).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2019, 14:34:28 pm wysłana przez Siars »