Autor Wątek: Opinie na temat Xtypa  (Przeczytany 908 razy)

Offline Mr_Mar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Opinie na temat Xtypa
« dnia: Sierpień 02, 2019, 20:58:49 pm »
Witam. Jestem tutaj nowy i próbowałem znaleźć, kilka opinii na temat X-typa 2.5. Czy ktoś może się podzielić garstką informacji na temat tego auta z takim silnik. Interesuje mnie przede wszystko jaki jest układ rozrządu, czy jest tam pasek, czy łańcuch. Oraz jakby mógł mi ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas oględzin pojazdu?
Z góry serdecznie dziękuję.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Opinie na temat Xtypa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2019, 22:37:36 pm »
Samochód na łańcuszku, przy odpalaniu trzeba posłuchać czy nie hałasuje na zimnym. Jeśli to manual to wiadomo czy sprzęgło sie nie kończy, jeśli automat to przegonić go na każdym biegu i zrobić to tak samo spokojnie żeby zobaczyć czy nie szarpie. Masz wtedy 2 tryby skrzyni, bez włączonego szarpania i z włączonym (przycisk S) ale lepiej reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Druga sprawa to przy jeździe zobaczyć czy autem nie trzęsie albo nie wibruje. Przy zmianie pozycji lewarka w automacie czy nie pojawia sie szarpnięcie. Jeśli ma gaz czy tak samo przyspiesza na gazie co na benzynie, na gazie na piątym biegu sprawdzić jak sie rozpędza od 1000 w góre i czy wtedy nie poszarpuje. A tak to z kosmetyki w jakim stanie są lampy i jak świecą i czy reagują na podnoszenie i opuszczanie, czy wszystkie guziki w fotelach działają bo lubią sie silniczki rozlatywać. Po zaciągnięciu ręcznego czy wraca czy trzyma. No i wszystko to co w normalnym samochodzie sie psuje

Offline Mr_Mar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Opinie na temat Xtypa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2019, 23:47:18 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Jutro wybieram się obejrzeć ów pojazd. Jest to oczywiście 2,5 benzyna bez gazu z automatem. Sam jestem ciekaw jak wygląda to auto.