Autor Wątek: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.  (Przeczytany 7816 razy)

tomz

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:21:41 am »
po takim incydencie, boję się nawet tam wjechać na plac, i poprosić o wlanie płynu do spryskiwaczy

płynu do spryskiwaczy w s-typie się nie dolewa  ;D

artleks

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:24:07 am »
o niedolewaniu płynu słyszałem w XJ z NS ale w S-type też nie  :o

adam74

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:43:29 am »
muszę mieć dziurawy zbiornik z płynem do spryskiwaczy  :o dolewam  :o

jadę do Wrocka na serwis  :-thumpdown

artleks

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:53:44 am »
Nie leci ci górą - zauważyłem że wiele egzemparzy ma pękniętą nakładkę - i ona odchodzi od zbiornika  8)

adam74

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:59:46 am »
może ciśnienie mi wybija - muszę to sprawdzić.......

artleks

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:02:58 am »
bo sprawdzasz jak jest ciepły silnik :-nuts

adam74

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:21:52 am »
to teraz przed sprawdzeniem poleje go lodowatą wodą prosto ze studni  :-W

artleks

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:25:12 am »
ze studni nie - musi być destylowana - chyba że będziesz lał przez sito  ;D

adam74

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:44:56 am »
inaczej - najadę na osiedlowa fontannę przed wjazdem - uprzednio zdemontuje osłony i zainstaluje siatkę ogrodzeniową - schłodzę na 100%

artleks

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:49:13 am »
 :-za

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:51:37 am »
u pana Pasierbskiego, pan na recepcji przyjęć do serwisu, na moje pytanie "jak często wymieniać olej w automacie", odpowiedział mi, że w S-Typie skrzynia jest hermetycznie zamknięta i olej jest dożywotni - nie wymienia się go  ::) - aż nie chce się wierzyć, że można podać taką informację w JRL. Najgorsze jest to, że mieszkam we Wrocławiu, myślałem o serwisowaniu kociaka w ASO, a po takim incydencie, boję się nawet tam wjechać na plac, i poprosić o wlanie płynu do spryskiwaczy  :-\ . Mam jeszcze nadzieję, że ten gość który to powiedział, nie zrozumiał mnie o co pytam lub zaplątał się tam przypadkiem, bo u pana Pasierbskiego pracuje jako portier i akurat poszedł na recepcje zanieść korespondencję ... :-gwizd
Pan miał rację w ASO. Oczywiście jest to wykonalne, nie jest tanie, bo oleju nie kupisz w sklepie np: na Krzywoustego, ale generalnie da się to zrobić. Robi się to głównie przy niesprawności twojej ZF-ce. ( takie są założenia fabryczne Jaguara). Nie dziwię się, że Ci tak powiedział. To zależy od Ciebie, od twojej miłości do Jagua itp. Czy jest jakiś podstawowy powód dla którego chcesz wymieniać olej w skrzynce? Przebieg? Cieknie? Szarpie? czy po prostu chodzi o tzw święty spokój ? :)
Ja też jestem we Wro i wcale nie bronię teamu, bo mam swoje zdanie o ich pracy, marketingu, sprzedaży itp, ale w tym przypadku zdziwiłbym się, jakby Pan powiedział coś innego.
Pozdrawiam KRISS

barbie

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:50:13 am »
u pana Pasierbskiego, pan na recepcji przyjęć do serwisu, na moje pytanie "jak często wymieniać olej w automacie", odpowiedział mi, że w S-Typie skrzynia jest hermetycznie zamknięta i olej jest dożywotni - nie wymienia się go  ::) - aż nie chce się wierzyć, że można podać taką informację w JRL...
I "Pan w serwisie" i KRISS mają rację!
Oleju (a raczej płynu hydraulicznego) nie wymienia się od dość dawna w wielu samochodach - dotyczy to zarówno skrzyń ZF, jak i GM itp. Jeśli skrzynia jest eksploatowana prawidłowo (w Internecie są na ten temat całkiem rozsądne porady np. www.prnd.pl ) nie ma takiej potrzeby nawet po 250000 km.
W starszych modelach wymiana (koniecznie z filtrem!) co ok. 50000 km.

Powinien to robić wyłącznie specjalizowany warsztat.

Brdzo zły objaw - olej przy sprawdzaniu śmierdzi spalenizną! 

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:56:09 pm »
fajna stronka  :-super  :-thank

timo

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:02:43 pm »
Macie rację koledzy  :-super - dzwoniłem do KARLIKA i tam tzw. doradca techniczny bez chwili namysłu i zająknięcia pięknie mi wszystko wytłumaczył, jak to jest z tym olejem w automacie S-Typa. Nie miałem wcześniej automata a tzw. "fachowcy" przed zakupem Kocurka opowiadali mi jaka to ciężka sprawa z tymi automatami, jak to olej i filtry są drogie, i jak to często trzeba wymieniać.
A tu nagle Pan z serwisu TEAM na moje pytanie "jak często wymieniać olej w automacie" na chwilę zamilkł, ?????? po czym pobiegł na halę serwisu pytać mechaników, wrócił i z miną strasznie zdziwionego z niepewnością w głosie powiedział, że chyyyyba się nie wymienia - no jak na ASO JAGUARA to wydaje mi się, że na takie pytanie odpowiedź powinna być śpiewająca i bardziej zdecydowana.
Ala za to dzięki temu doświadczeniu wiem, że numery do serwisu można pousuwać z telefonu, bo prawdziwi doradcy techniczni w temacie JAGÓW są TUTAJ  :-R  :-thank

oskioski

  • Gość
Odp: Poziom obsługi w polskich salonach Jaguara.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:07:25 pm »
i to jest słuszna koncepcja  :-za