Autor Wątek: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.  (Przeczytany 3031 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2019, 15:42:31 pm »
Po wymianie podpory takie rzeczy właśnie się dzieją i niejeden z Nas już to przezywał :) Bo dopiero wtedy wychodzi, że oprócz podpory jeszcze pozażynane jest co innego :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2019, 16:15:06 pm »
Znajomy co posiada audi z napędem na 4 koła powiedział, że drgania w tych przedziałach 90-120 km/h mogą występować od twardej gumy podpory wału, to samo powiedział mu facet co wyważa wały napedowe, że te tanie podpory są marnej jakości zamiennikiem, może warto w tym kierunku celować... Pocieszeniem może być to, że w kazdej marce po wymianie podpory na zamiennik zapewne chiński, występują drgania, bo zdobycie oryginalnej jest nie możliwe.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline pzte90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2019, 20:02:58 pm »
Uuuu to mnie nie pocieszyliście :P Mam nadzieje, że ta guma się z czasem wyrabia ?
Jaguar X-Type 3.0 V6 AWD AUT. 2006

Offline Kewin215

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2019, 20:20:22 pm »
Opowiedz więcej o tych drganiach, może jakoś pomogę, jak one wyglądają ? Przy dodaniu gazu, czy zmianie biegu ? Ja w swoim x type regenrowalem całkowicie skrzynie i to pomogło i również miałem drgania

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2019, 11:11:15 am »
Opowiedz więcej o tych drganiach, może jakoś pomogę, jak one wyglądają ? Przy dodaniu gazu, czy zmianie biegu ? Ja w swoim x type regenrowalem całkowicie skrzynie i to pomogło i również miałem drgania
Ile Cię skasowali ? Co było zawarte w regeneracji ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Kewin215

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2019, 12:52:53 pm »
Ja generalnie jestem z Poznania, skrzynia mi wysiadła w Zakopanem, a auto zostawiłem w takiej małej mieścinie obok nowego targu. Zrobili ją naprawdę bezbłędnie, zregenerowali sprzęgło hydrokinetyczne, filtr oleju, hamulec taśmowy, wszystkie potrzebne filtry jak i oleje. Za całość wyszło 4tys a skrzynią chodzi jak nówka

Offline pzte90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2019, 20:37:30 pm »
Opowiedz więcej o tych drganiach, może jakoś pomogę, jak one wyglądają ? Przy dodaniu gazu, czy zmianie biegu ? Ja w swoim x type regenrowalem całkowicie skrzynie i to pomogło i również miałem drgania

U mnie wygląda to tak, że drgania pojawiają się przy około 100. I niezależnie czy wciskam gaz czy nie dalej są wyczuwalne. Dodam, że dziś trochę pojeździłem i mam wrażenie jakby było lepiej, wcześniej drgania były mocno wyczuwalne na zagłówku. Już sam nie wiem. To samo mam po wrzuceniu D i R też pojawiają się drgania których nie mam wcale na N. Tylko już na prawdę nie wiem czy coś wymyślam, czy ten typ tak ma.
Pozostaje mi tylko jeździć i zobaczę jak się sytuacja rozwinie. Może faktycznie nowa podpora się wykłada. A jak nic się nie zmieni albo pogorszy to pojadę na wyważenie wału na aucie.
Przede mną jeszcze wymiana opon, może tu leży problem.
Jaguar X-Type 3.0 V6 AWD AUT. 2006

Offline Kewin215

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2019, 21:12:08 pm »
Powiedz mi skąd jesteś ? Bo u mnie co jak co nie ma drgań i z chęcią bym to zobaczył i pomógł doszukać się problemu

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2019, 23:21:33 pm »
Myślę, że odkryłem przyczynę przeciągania biegów w skrzyni. Po podpięciu do kompa znów pojawia się błąd P1582 - Electronic Throttle Monitor Data Available, co powoduje albo przepustnica, albo czujnik położenia pedału gazu, przez co automat nie do końca wie jak zmieniać biegi. Bardziej skłaniałbym się ku przepustnicy, co zgadzałoby się to z innymi moimi obserwacjami.


Wymiana przepustnicy w tych autach jest Plug&Play czy trzeba kodować ? Bo czujnik zapewne jest integralny z pedałem gazu?

X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2019, 11:32:16 am »
Poczytaj ile jest przyczyn pod tym kodem ja znalazłem przynajmniej 5 .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2019, 16:15:56 pm »
Wiem... I to mnie martwi... Aczykolwiek nic bardziej sensownego niż przepustnica lub czujnik położenia przepustnicy nie znalazłem. Tym bardziej, że pozostałe "opisy" opcji tego błędu są, że tak delikatnie powiem co najmniej śmieszne, tak jak i te samochody zresztą. Na przykład: Engine starts and stumbles, Engine fail to start, Engine stall. Są tak pomocne, że aż wcale.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2019, 17:18:38 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2019, 17:31:26 pm »
Zdjąłem klemę na 30min, rozebrałem przepustnicę, wyczyściłem, zresetowałem parametry adaptacyjne skrzyni. Efekt? Przez 60km działała poprawnie, potem znów lekko zaczęła nie trafiać w biegi...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Matszy281

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • X-type 3.0
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2019, 22:56:25 pm »
Mialem podobny problem lecz u mnie nie bylo zadnych drgań, jedynie raz na jakis czas szarpnoł  szczegolnie przy szybczym rozpedzaniu, i kick down juz czesciej czyli 5 sekund jazdy na luzie i nagly strzal sprzegla, i nic po za delikatna jazdda nie pomagalo ani reset ani dolewki, niestety skonczylo sie na tym ze padl wsteczny tzn jechal jak by sie sprzeglo w ciul slizgalo i nikt nic nie dal rady poradzić,  koniec końcow zmiana skrzyni i jest tatyny w matyne komfort luz przyjemnosc z jazdy i prawie dsg z tym ze nieczuc nic przy kick downie poprostu delikatnie zaczyna bardzo szybko sie rozpędzić gdyby ni wskazowka i coraz szybciej mijane drzewa słupki pojazdy to by tego nawet niewiedzial
X-type 3.0 estate 2004r

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2019, 14:06:09 pm »
Po przeczytaniu drugi raz, wydaje mi się, że zrozumiałem sens tej wypowiedzi :D
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia automatyczna - problem ze zmianą biegów.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2019, 08:44:47 am »
Problem z skrzynią rozwiązany. Uwierzcie lub nie, ale po wymianie kompresora klimatyzacji i paska, skrzynia zaczęła pracować normalnie. Już ponad miesiąc jeżdzę i ślizgań przy zmianie biegów nie zaobserwowałem. Spodziewałem się, że problem nie leży stricte w skrzyni, ale nie do końca rozumiem jaki związek ma kompresor klimy i automat, choć spotkałem się z tezą, że wadliwy kompresor może generować dodatkowe obciążenie przez co ECU wszystkie parametry przelicza inaczej. Dziwna sprawa i nie wiem co o tym sądzić, ale skoro działa to działa.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.