Autor Wątek: Moduł PDC zamiana na inny numer  (Przeczytany 757 razy)

Offline tetaszu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • X-type Estate 2.0D 2006r.
Moduł PDC zamiana na inny numer
« dnia: Czerwiec 07, 2019, 11:34:42 am »
Z wielką obawą  ;D, ale jednak zakładam ten temat bo nie znalazłem jednak nigdzie jasnej odpowiedzi.

Nie chodzi o sposoby sprawdzenia modułu, czujników itd. To już wszyscy znamy.

Chodzi o jasną odpowiedź, może ktoś już to przerobił - czy można założyć moduł PDC o innym numerze, a jeśli tak to która część numeru musi się zgadzać, a która nie?

Były podpowiedzi, że chyba da się i te 2 ostatnie literki są nieważne, byle wejścia były takie same i początek 4x43 (to podobno model po I lifcie). Ale nie ma do końca potwierdzenia.

Moduł już wymieniałem kiedyś i zmieniłem na taki sam - pochodził 2 lata i padł. Mój przypadek to 4x43 - 15K866 - AD i czujniki tylko tył.

BTW - jak wszystkie 4 czujniki "cykają" to na 90 % padł moduł. Przerabiałem ostatnim razem rozbieranie podsufitki, żeby dobrać się do głośnika (w Estate jest w podsufitce nad pasażerem prawy tył), nawet nabyłem cały blister nowych głośniczków, a skończyło się na module. To, że czujniki "cykają" nie oznacza, że moduł jest ok.

Pozdrawiam

Tetaszu

Offline tetaszu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • X-type Estate 2.0D 2006r.
Odp: Moduł PDC zamiana na inny numer
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2019, 14:31:15 pm »
Hejka,
Jako, że odpowiedzi żadne nie padły, to zainwestowałem aby przeprowadzić testy. Kupiłem model z końcowymi literami AF. Działa. W moim przypadku padł jednak głośniczek tym razem, więc moduły mam dwa :). Na zagranicznych forach znalazłem informację, że te ostatnie litery to jakby kolejny numer wersji, czyli im wyższa litera tym model bardziej ulepszony. U mnie działają oba, ten nowszy daje trochę inny dźwięk na głośniczku.

Pozdro

Tetaszu