Autor Wątek: S Type R Potrzeba porady.  (Przeczytany 1034 razy)

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
S Type R Potrzeba porady.
« dnia: Czerwiec 27, 2019, 19:14:47 pm »
Siemka. Po sprzedaży poprzedniej Rki sumienie nie dało mi spokoju i musiałem nabyć kolejną sztukę, jako że żałowałem tamtej decyzji. Sprawa wygląda następująco. Wpadłem przypadkowo na ogłoszenie dwóch eRek w cenie jednego. Pojechałem obejrzałem i zdecydowałem się na zakup. Jeden w stanie bardzo dobrym (zrobię foty to się pochwalę w odpowiednim dziale), drugi ma uszkodzony dół silnika, błotnik i zderzak i ogólnie blacharka bo miernik na drzwiach pokazywał 700-900 nawet. Ma on nowe zawieszenie, piękny kremowy środek i mam ciężki orzech do zgryzienia czy go nie odratować. W weekend obejrzę go od dołu ale raczej progi do wywalenia. Błotniki tył oraz przód mają na mierniku 280-300. Drzwi wiadomo łatwo wymienić i nie kosztują dużo. Co byście poradzili koledzy z tym zrobić? Na części to rozkładać czy odratować? Najgorsze, że silnik jest rozebrany i bagażnik puzzli jest. :-help :-help

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: S Type R Potrzeba porady.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2019, 22:01:29 pm »
W częściach więcej wart. Kwestia kosztów ,czasu i możliwości. Złożenie silnika nie jest wielkim problemem. Dokumentacje w necie ,zresztą masz drugiego do dyspozycji. Części dostępne  do silnika w polecanym sklepie. Przy okazji mam całą kastę na zbyciu .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S Type R Potrzeba porady.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2019, 09:15:02 am »
Też mi się tak wydawało, że w częściach więcej wart, jednak z drugiej strony nie bardzo miałbym gdzie te części trzymać i też drugi problem czy na takie części jest zapotrzebowanie. Złożenia silnika aż tak bardzo się nie boje, bardziej strony elektrycznej czy wszystko podłączę tak jak trzeba i o niczym nie zapomnę. Dzisiaj postaram sobie uporządkować wszystkie części i zerknąć od spodu to będę wiedział coś więcej. Szkoda, że nie ten kolor bo moje są czarne. Ale jak coś to namiar mam.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: S Type R Potrzeba porady.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2019, 22:07:34 pm »
Kostki elektryczne na silniku to pikuś, nie da się pomylić. Właśnie jestem prawie po operacji dużego serwisu w tym silniku
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: S Type R Potrzeba porady.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2019, 23:11:39 pm »
W necie są serwisówki ,sam z nich korzystam robiąc swoje kotki . Schematy ,momenty dokręcenia wszystko znajdziesz.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S Type R Potrzeba porady.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2019, 16:35:24 pm »
Tak wiem korzystałem z nich jak wymieniałem wtrysk. Najprawdopodobniej pójdzie na części. Do czasu zwolnienia garażu mam około miesiąca więc wystawię go w całości i może ktoś będzie chciał go odratować.