Autor Wątek: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?  (Przeczytany 5418 razy)

monteki

  • Gość
odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« dnia: Wrzesień 25, 2013, 20:40:04 pm »
na jakimś forum  angielskim natknąłem się na info że odłączenie akumulatora w x-type może sprawić jakieś problemy , czy to prawda ?
 przecież w wielu przypadkach tego nie da się uniknąć , czy Wy mieliście jakieś problemy po wyłączeniu aku ?

sam muszę odłączyć aku chcąc zamienić zapłonniki w ksenonach

sanchez

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2013, 12:01:50 pm »
Jedyny problem to kod do radia i ew. zakodowanie zamykania szyb.

ron.novy

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2013, 15:20:58 pm »
Moze sie zresetowac ecu i przejdzie w tryb uczenia map. Jak masz automat to bedziesz czul szarpanie przez okolo 60km, dlatego ze obroty jalowe beda podwyzszone. Po przejechaniu tych km wyszstko wroci do normy. Jak manual to nic nie poczujesz ;)

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2013, 17:00:31 pm »
Ja tylko musiałem wpisać kod do radia... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

ktulu

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2013, 14:06:36 pm »
Ja tylko musiałem wpisać kod do radia... :P
to co masz szyby na korbę??  :-V

Offline igi2605

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 15:12:20 pm »
Ja tylko musiałem wpisać kod do radia... :P
to co masz szyby na korbę??  :-V

jakiś czas temu wymieniałem akumulator, też  na szczęście nie miałem większych problemów, musiałem tylko wprowadzić pin do radia.

kalipe

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2013, 20:44:05 pm »
Zgadzam sie  z przedprzedmówcą. Jedyna kwestia to odkodować radio i zakodować szyby co cy się samoczynnie domykały i opuszczały. Przećwiczone na własnej skórze ;)

-rebi-

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2013, 18:08:38 pm »
Jak sie koduje te szyby ?

BOGDA

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2013, 19:48:01 pm »
Mam co prawda s-typa ,ale kilka razy odłączałam akumulaor ...nigdy nie musiałam kodować szyb  :-za
Radio niestety  :-thumpdown za każdym razem   :-cry

Artur G.

  • Gość
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2013, 11:29:18 am »
Kiedy mi przestał działać czujnik samo poziomowania świateł (tylny), kupiłem drugi, wymieniłem jednak okazało się, że to przewód sie przetarł. Przewód wymieniony, czujnik  przy okazji też i .... nic. Samo poziomowanie nie działało, ksenony ciągle w  trybie awaryjnym.
Odłączenie na  kwadrans akumulatora spowodowało że samopozomowanie zadziałało i jest super do dziś.
Odpowiadając  na  pytanie -  dodatkowo  musiałem wpisać  kod  PIN do  radia i zaprogramować domykanie szyb. Tyle skutków z odłączenie aku.

Offline Trembol01

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2019, 15:11:29 pm »
Problem... Po odłączeniu akumulatora I ponownym podłączeniu mrugaja awaryjne co może być przyczyną? Jakieś zabezpieczenie?

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2019, 13:42:32 pm »
Jak sie koduje te szyby ?
Po kolei każdą osobno. Przekręcasz kluczyk do pozycji II (zapalają się kontrolki) i opuszczasz szybę trzymając przycisk,aż zejdzie do końca, nie puszczasz przycisku przez 2 sekundy (usłyszysz ciche pyknięcie, jakby stycznik puścił). Powtarzasz to samo z tą samą szybą do góry. I tak o kolei następne trzy szyby. I już możesz się cieszyć z samoczynnego podnoszenia szyb bez trzymania przycisku, samoczynnego domykania szyb po zamknięciu auta z pilota. Można całą operację wykonać na zapalonym silniku, ale nie słychać tego pyknięcia, więc radzę na pierwszy raz wykonać tylko po przekręceniu kluczyka.
Akumulator odpinałem kilka razy i tylko PIN do radia i szyby do zaprogramowania. Żadnych innych skutków ubocznych nie zaobserwowano.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: odłączenie akumulatora - mogą być problemy ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2019, 12:16:54 pm »
Dodam jako ciekawostkę, że zgaszenie zapłonu podczas gdy pracuje szyberdach (właśnie się otwiera się albo zamyka) powoduje konieczność zaprogramowania szyberdachu.
X-Type 3.0, Rover 416Si