Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Wymiana oleju w skrzyni biegów 2.7 2009 rok

(1/2) > >>

bibor80:
Witam.
Przymierzam się do wymiany oleju w swoim Jaguarze 2.7 z 2009 roku.
Czytałem trochę w sieci, że zmienić trzeba miskę, bo w niej jest filtr.
Znalazłem na aukcji taki zestaw:
https://allegro.pl/oferta/zf-6hp26-bmw-jaguar-zestaw-wymiany-oleju-olej-zf-7942929881?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Czy będzie on pasował do mojego auta, czy macie jakieś inne doświadczenie i propozycje?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Robertleniwiec48:
Skrzynia 6 biegòw to powinno być ok

wolung:
Podobno mechanik z ZF nie zaleca wymiany dynamicznej oleju - tutaj więcej na ten temat http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,39043.0.html

bibor80:
Wiem, że ludzie czasem najpierw robią wymianę statyczną, a dopiero później dynamiczną.
Ja mam nalotu 180kkm i nie wiem kiedy i czy w ogóle ktoś wymieniał olej w skrzyni, dlatego chciałbym to zrobić by było ok.
Na razie skrzynia działa dobrze, płynnie zmienia biegi, nie szarpie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Szwagier:
Olej w automatycznej skrzyni wymienia się co 40-60 tyś lub jak jest stary 5-7lat. I bez względu na to czy to zf i na to co gada producent , swoją drogą nie jest taki pancerny bo też ma kilka wad. A pancerna to jest skrzynia np w Porsche 911.
No chyba że wolicie swoje skrzynie dobić, dosłownie zabić. Przy przebiegu 180tys najpierw trzeba upuścić trochę oleju ze skrzyni i sprawdzić jego stan. Czy skrzynia właśnie kwalifikuje się do wymiany bo może już jest dojechana. Bo może potem się okazać że po wymianie przestanie chodzić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej