Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Siłowniki maski oraz klapy bagażnika

(1/3) > >>

sebek1111:
Wymieniałem ostatnio w moim XJ40 1993 silowniki maski i klapy.
Jako, ze oryginalne firmy Stabilus, kosztuja 120 zl sztuka, postanowiłem poszukać tańszej alternatywy.
Opłacało się je wymienic po 25 latach (u mnie były jeszcze oryginalne), ponieważ zarowno klapa jak i maska podnosza sie za pomoca siłowników samoczynnie po lekkim podniesieniu ręką, na starych trzeba bylo wlasnorecznie podnosić klapę i maskę do samej góry.
Podziełę się wiec efektami. 

Maska silnika:
Oryginalny siłownik:
 Stabilus siła 380N długość 398mm skok 155mm, cena 120 zł

Zamiennik:
Audi A6, Audi 100 C4 Sedan 1994.06 - 1997.08 klapa bagażnika - sedan

długość: 402 mm
Skok: 160 mm
Siła  390 N

Cena 18zł, pasuje idealnie jak fabryczny, pasuje na oryginalne mocowania, działa idealnie wyhamowywuje klape przed maksymalnym otwarciem.


Klapa bagażnika:

Oryginalny siłownik:
 Stabilus siła 230N długość 475mm  cena 120 zł

Zamiennik:
KIA PICANTO 2004-2011 Siłownik klapy bagażnika

Długość: 480 mm, siła wyrzutu: 335 N

Cena 18,50 zł, pasuje idealnie jak fabryczny, pasuje na oryginalne mocowania, działa idealnie wyhamowywuje klape przed maksymalnym otwarciem. JEST JEDNAK MOCNIEJSZY OD FABRYCZNEGO, wiec klapa troche ciezej (ale w granicach rozsadku) sie zamyka. Należy też wspomnieć, iż moze sie jego siła negatywnie odbić na mocowaniach dolnych do karoseri, ja jednak nie zauwazyłem aby mocowania pracowały przy zamykaniu, jednak wspominam o różnicy w siłe aby każdy mogł podjąć racjonalna decyzje.

Siłowniki klapy zastosowałem mocniejsze z premedytacja, ponieważ zakładam, iż klape otwiera sie czesciej (chociaż nie wiem bo to Jaguar, wiec moze i pod maske zagląda się cześciej  ;D ), i silowniki za 18 zł stracą szybko cześć swojej "mocy".


Jeszcze jedna uwaga. Siłowniki montujemy dokładnie tą samą strona jak były zamocowane fabrycznie, obrócenie siłownika powoduje całkowitą zmianę charakterystyki jego działania.




MarcinRumia:
Super robota, dzięki za informację :) Ciekawe czy w okrągłych reflektorach przednich też są takie zamienniki :) ???

Demo:
Super sprawa, co do reflektorów to raczej bez różnicy bo to przecież klapa się zamyka a nie reflektory.

Pitt:
Ciekawe czy do x300 też te zamienniki by podeszły...

sebek1111:
Reflektory nie maja znaczenia, moj ma okragle, chyba, ze chodzi Ci o zamienniki reflektorow, to tak pasuja reflektory od Fiata 125P.

Co do X300 to sprawdze dzisiaj i dam znac czy są takie same, jesli nie to podam wymiary oryginalnych to cos poszukasz sobie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej