Autor Wątek: Nawigacja/Klimatron  (Przeczytany 7230 razy)

mryogobella

  • Gość
Nawigacja/Klimatron
« dnia: Maj 16, 2014, 12:28:48 pm »
Witam wszystkich,
Mam pytanie, jak wygląda kwestia podpinania LCD z navi w miejsce seryjnego radia i klimatronika?
Czy wszystko po zmianie działa P&P czy trzeba coś przerabiać?

Obecnie mam standardowe radio CD + klimatronik. Patrzyłem na allegro, ceny uzywanych nawi sa dosyć niskie, zatem moje pytanie brzmi
co należy zrobić, aby taka navi działała prawidłowo? I czy w ogole nawigacja w x-type nadaje się do jazdy?

Czy istnieje możliwość odpalenia np. filmu na tym ekranie? A może lepiej poczekać i kupić stacje multimedialną 2 DIN? Tylko nie podoba mi się wtedy
wygląd konsoli :(

Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam
Marcin :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2014, 15:52:51 pm »
Da się to przerobić, ale to nie jest tak, że kupisz ekran lcd i zamienisz miejscami, potrzebujesz panel lcd wraz z radiem, stare nie pasuje, do tego wiązka kabli od lcd do czytnika i w inne miejsca, jest jeszcze parę rzeczy do kupienia, najogólniej wydatek rzędu 2000 tysięcy zł, ze wszystkimi częściami i montażem na gotowo. Jeżeli masz aktualizacje mapy to jest przydatna, co do odtwarzania filmów lub oglądania telewizji, to jest to możliwe po dokupieniu następnych części, modułów i kabli, także koszta rosną znów do góry, co do innych pomysłów, to jestem zwolennikiem oryginałów, nie uznaje czegoś takiego jak jakieś uniwersalne radia, czy ekrany.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

mryogobella

  • Gość
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2014, 13:03:26 pm »
Da się to przerobić, ale to nie jest tak, że kupisz ekran lcd i zamienisz miejscami, potrzebujesz panel lcd wraz z radiem, stare nie pasuje, do tego wiązka kabli od lcd do czytnika i w inne miejsca, jest jeszcze parę rzeczy do kupienia, najogólniej wydatek rzędu 2000 tysięcy zł, ze wszystkimi częściami i montażem na gotowo. Jeżeli masz aktualizacje mapy to jest przydatna, co do odtwarzania filmów lub oglądania telewizji, to jest to możliwe po dokupieniu następnych części, modułów i kabli, także koszta rosną znów do góry, co do innych pomysłów, to jestem zwolennikiem oryginałów, nie uznaje czegoś takiego jak jakieś uniwersalne radia, czy ekrany.

Ok fajnie, rozwiałeś moje wątpliwości :) Nic mi nie przeszkadza w tym radiu, oprócz braku mp3. I to tym jest podyktowana chęć zmiany.
Natomiast wole mieć serie, bo faktycznie dokładane sprzęty wyglądają średnio atrakcyjnie.


Swoją drogą, wątek dot. zmieniarek cyfrowych nieco umarł. Wiem, że w x type są światłowody i nie podchodzą do tych zmieniarek cyfrowych, ale czy to jest prawda? Testował to ktoś na własnej skórze? Nie da sie tutaj nic poprzerabiać?

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2014, 00:00:54 am »
Ja do swojego S-type`a założyłem nawigację dotykową (ori) w miejsce guziczkowego systemu. Wszystko działa pięknie.
Da się, ale jest trochę zabawy i kupowania bo to nie tylko ekranik trzeba kupić. Poszukaj w dziale o S-type, tam wszystko ładnie opisałem, krok po kroku co i jak, z opisem wiązek. Powodzenia ! :) Jak coś to pisz na pw, postaram się pomóc, ale nie mam ostatnio czasu więc możesz poczekać na odp.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2014, 16:39:03 pm »
generalnie na znanym portalu aukcyjnym widze przynajmniej jeden kompletny kit do montażu navi za 1300 a pewnie da rade coś stargować więc dwa tys to trochę przesadzona kwota. I pomimo że ta nawigacja trąci już myszką to odświerza trochę wnętrze, jak dla mnie warto

co do odtwarzania filmów lub oglądania telewizji, to jest to możliwe po dokupieniu następnych części, modułów i kabli,
z tego co wiem to używając fabrycznego hardweru nie jest to już możliwe, wyjątkiem jest montaż RSE ale nie wiem nawet czy w X była taka opcja i tyczy się to tylko filmów z dvd jeśli mówimy o rozwiązanich oem
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2014, 16:45:22 pm wysłana przez Hooyeman »

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2014, 21:58:16 pm »
Jak zwykle na tym forum znajdzie się znawca, który wie lepiej za ile można kupić i co można mieć w X-Type, otóż nie wszystkie te zestawy są kompletne, a do tego jeżeli ktoś nie umie tego zrobić, to elektromechanik tego za darmo nie zrobi, a co niektórzy mają klimę manualną wtedy wydatek jest inny. Napisałem cenę "najogólniej", więc mówiąc krótko, jak cena Ci nie pasuje, bo są za ponad 1000 tys. zł i wiesz lepiej to kup i zrób, będę się cieszył razem z Tobą ;), a co do tv i dvd, to ja wiem swoje i Ty wiesz swoje nie będę Ci tłumaczył bo szkoda mi czasu.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2014, 00:01:50 am »
Nie ma na allegro ANI JEDNEGO kompletnego zestawu i uwierzcie, że wiem co mówię.
Ci, którzy myślą, że ekran+czytnik+antena nawigacji to wszystko, grubo się zdziwią. Potrzeba bowiem jeszcze moduł od klimatyzacji, który jest inny niż w wersji bez ekranu, mianowicie ekran z nim łączy się (uwaga!-sprawdzone) bezprzewodowo i on dopiero steruje nawiewami. Bez niego-nie mamy klimy ani nawiewów. Do tego brakować będzie kilku wtyczek (nie są popularne i gdyby nie to, że wyciąłem z wiązki ze starego jaga miałbym problem) oraz trzeba dorobić całą wiązkę łączącą bagażnik z ekranem, używając specjalnego ekranowanego kabla.
Kolega, który napisał o 2tys zł, miał sporo racji, bo taki mnie wyszedł koszt zabawy pomimo, że części kupiłem okazyjnie i robociznę miałem swoją. Sam porządnie ekranowany kabel kosztował stówkę (nie radzę oszczędzać bo każda rozmowa przez telefon będzie siać zakłócenia).
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2014, 09:13:18 am »
Jak zwykle na tym forum znajdzie się znawca, który wie lepiej za ile można kupić i co można mieć w X-Type, otóż nie wszystkie te zestawy są kompletne, a do tego jeżeli ktoś nie umie tego zrobić, to elektromechanik tego za darmo nie zrobi, a co niektórzy mają klimę manualną wtedy wydatek jest inny. Napisałem cenę "najogólniej", więc mówiąc krótko, jak cena Ci nie pasuje, bo są za ponad 1000 tys. zł i wiesz lepiej to kup i zrób, będę się cieszył razem z Tobą ;), a co do tv i dvd, to ja wiem swoje i Ty wiesz swoje nie będę Ci tłumaczył bo szkoda mi czasu.
Uświadom mnie proszę "znawco"  czego brakuje np w tym zestawie
http://allegro.pl/nawigacja-czytnik-komplet-jaguar-x-type-2004-i4228619481.html
i z chęcią posłucham Twojego wywodu na temat uruchomienia dtv w x type jak również odtwarzania na tym ekranie filmów używając fabrycznych modułów jak pisałeś wcześniej . Pisanie że wiesz a nie chce Ci się tłumaczyć jak dla mnie robi z Ciebie forumowego szczekacza a tak chyba nie jest.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2014, 11:11:53 am »
Napisałem przecie wyraźnie, że brakuje modułu klimatyzacji. Czego nie chce powiedzieć? Przeczytaj kolego dokładnie, ze zrozumieniem moje wypowiedzi zamiast oczerniać. Fakt, nie chce mi się w tym temacie pisać drugiego poradnika niż ten, który już napisałem. Prędzej Tobie nie chce się użyć funkcji "szukaj".
Ale nie będę taki, pomogę:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,25545.0.html
Proszę, krok po kroku co i jak. Trochę dużo pisania, żeby pisać to w każdym temacie, kiedy ktoś zapyta o tą kwestię.
p.s
czekam na przeprosiny  :-wings :-wings :-wings :-wings
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

mryogobella

  • Gość
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2014, 11:24:11 am »
Halo :) Panowie przepychacie się tutaj, a nikt nie rozwiał wprost jeszcze moich wątpliwości dot. mp3 :)

Temat nawigacji już w zasadzie dla mnie jest nie istotny, za dużo zachodu za mały zysk moim zdaniem, ale wciąż szukam fajnego sposobu żeby odpalić mp3 w x'e.
I to już jest dla mnie naprawdę ważne :)

Stąd też moje pytanie czy macie jakiś pomysł jak się za to zabrać? wiem, że można "wlutować" aux zamiast AM. Czy coś jeszcze? :-thank

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2014, 11:30:34 am »
marcin_lca moja wypowiedź nie było do Ciebie tylko do CiGaR, pozatym w linku który podesłałem jest kompletny zestaw w którym jest zarówno modół klimy z pod schowka, ekran z cd, czytnik, antena gps i wiązka. Taki sam zestaw montowaliśmy w zeszłym roku u kolegi trwało to jedno popłudnie. Mając wszystkie klocki i wiązke robota jest banalna. Znajomego zestaw kosztował 1100zł.

Halo :) Panowie przepychacie się tutaj, a nikt nie rozwiał wprost jeszcze moich wątpliwości dot. mp3 :)

Temat nawigacji już w zasadzie dla mnie jest nie istotny, za dużo zachodu za mały zysk moim zdaniem, ale wciąż szukam fajnego sposobu żeby odpalić mp3 w x'e.
I to już jest dla mnie naprawdę ważne :)

Stąd też moje pytanie czy macie jakiś pomysł jak się za to zabrać? wiem, że można "wlutować" aux zamiast AM. Czy coś jeszcze? :-thank

http://www.jimrothe.com/jaguar/acm-bluetooth/acm.html to jest jedyne fabryczne rozwiązanie na mp3
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 02:28:24 am wysłana przez Choina »

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2014, 11:46:01 am »
nie chcę wprowadzić w błąd ale moim skromnym zdaniem jest to moduł tv a nie rrcm czyli klimy. moduł klimy wygląda tak: http://jaguarclimatecontrol.com/wp-content/uploads/2010/05/2003-2008-S-Type-Remote-Climate-Control-Module-RCCM-nav-equipped-installed-location.jpg
chyba, że w x-type jest inny, tego nie ręczę, ale jak czytałem na temat montażu to kojarzy mi się, że ktoś gdzieś w uk pisał, że są takie same.
Co do audio. ACM jest kompletnie nieosiąglny i można pomarzyć, a jak się trafi to kosztuje prawie tyle co u nas zajechany x-type :)
Pracuję nad innym rozwiązaniem, ale to jak będzie gotowe to się pochwalę.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline rafix86

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2019, 17:56:38 pm »
Odkop roku, ale nie chcę zakładać nowego tematu :D

Od razu zaznaczę, że nie zależy mi na nawigacji, bardziej na samym ekranie. Czy sama wymiana radia na ekran dotykowy wystarczy, żeby wszystko śmigało (oczywiście bez nawigacji)? Jest w ogóle taka opcja czy taka zamiana wiąże się z większymi przeróbkami?

Na chwilę obecną mam standardowo aut. klimatyzację i kaseciaka.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Nawigacja/Klimatron
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2019, 21:52:19 pm »
Nie, bo ekran steruję wszystkim więc musisz mieć wszystko..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]