Autor Wątek: Czym karmicie kota?  (Przeczytany 19399 razy)

naughtycat23

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2009, 13:09:00 pm »
Dzieki za info - dosiwadczenie ( mi niestety jeszcze go brakuje ) jest przydatne i teraz rozwialem swoje watpliwosci artykul tez spox  :-super

Czy brakuje mi mocy - tak ale przyczyna lezy gdzie indziej.
Mowisz o automacie na jaka 4 biegowke moznaby wymienic ( 4 automat rozumiem ??) ???
Jezdziles takim samochodzikien prosze podziel sie wrazeniami z jazdy i daj troche info co do samej skrzyni jedyna jaka przychodzi mi do glowy to Ardenowski Automat 4 girgowka  :-thankale jego koszty sa astronomiczne i jak narazie poza moim zasiegiem.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2009, 13:40:53 pm »
Dzieki za info - dosiwadczenie ( mi niestety jeszcze go brakuje ) jest przydatne i teraz rozwialem swoje watpliwosci artykul tez spox  :-super

Czy brakuje mi mocy - tak ale przyczyna lezy gdzie indziej.
Mowisz o automacie na jaka 4 biegowke moznaby wymienic ( 4 automat rozumiem ??) ???
Jezdziles takim samochodzikien prosze podziel sie wrazeniami z jazdy i daj troche info co do samej skrzyni jedyna jaka przychodzi mi do glowy to Ardenowski Automat 4 girgowka  :-thankale jego koszty sa astronomiczne i jak narazie poza moim zasiegiem.

OT się zrobił ciekawy więc założyłem nowy temat tutaj i właśnie coś o tym piszę
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,3948.0.html

szpulek

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2009, 14:10:16 pm »
KRISS, jest tak jak mowisz, VpowerRacing jest jedyna przywozona do naszego kraju, jest jeszcze LukOil, ale tam nie tankuje z innych powodow :) Reszta to to samo (pochodzenie), niezaleznie co pisza na dystrybutorze.. pzdr

tomda

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2009, 14:38:43 pm »
Od ok. 5 lat regularnie tankuję na stacji Lukoil (bliskość stacji) zarówno olej napędowy i benzynę i nigdy nie miałem jakichkolwiek kłopotów ani nawet podejrzeń -  złego paliwa. Podzielcie się uwagami dlaczego paliwa z Lukoil miałyby być lepsze lub gorsze. Może oni sie bardziej starają aby przełamać pewną "niechęć" .:-tylko

Pavel

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2009, 18:55:29 pm »
Jesli chodzi o luk oil a dawiej jet -staruszek tylko tam tankował napęd swego czasu (diesel) ale mnie to kiedyś przeraziło gdy jeździłem taką sobie zwykła toyota cariną II GTI gdzie spalanie w cyklu miejskim dochodziło az do 12 litrow na setke a jak tankowałem na statoil 98 to spalanie spadało do 9,7 /100 no i rowniej silniczek sobie pracował :)

tankowałem motocykl na Lukoil'u z musu bo kończyło się paliwo, mocy polowa, silnik nie równo chodził, porażka

Od ok. 5 lat regularnie tankuję na stacji Lukoil (bliskość stacji) zarówno olej napędowy i benzynę i nigdy nie miałem jakichkolwiek kłopotów ani nawet podejrzeń -  złego paliwa. Podzielcie się uwagami dlaczego paliwa z Lukoil miałyby być lepsze lub gorsze. Może oni sie bardziej starają aby przełamać pewną "niechęć" .:-tylko

napisz gdzie ta stacja jest ;)

Batman

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2009, 00:43:26 am »
Ja zawsze starałem sie lac na BP i Shellu ale w sumie w tej chwili wiekszosc stacji jest w ajencach i konrola non stop jakosci jest

tomda

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2009, 07:41:21 am »
pytanie Pawel
"napisz gdzie ta stacja jest"

Jest w Zabrzu przy Makro  :-A

Viking

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2009, 23:06:20 pm »
Co do Shell Vpower Racing 100okt to jest bardzo dobry. Nie zauważyłem niższego spalania ale silnik pracuje zdecydowanie ciszej niż na zwykłej 95. Co do paliwa zalecanego przez producenta to trochę takie naciąganie ludzi, bo np w Irlandii jest tylko diesel i bezołowiowa 95. Nie ma żadnych paliw premium jak Vpower albo BP ultimate ani nawet zwykłej 98 a ludzie jeżdzą dużo lepszymi autami niż w Polsce i jakoś sobie radzą.

Viking

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2009, 01:14:39 am »
Widzisz Radzio tutaj i tak wszystkie stacje (róznych koncernów) w regionie, mają to samo paliwo przywożone tym samym statkiem więc jest ono dobrej albo złej jakości i ciężko to stwierdzić. Jednak kontrola jakości paliw jest bardzo skuteczna i każda próba oszukania klienta kończy się ogromną karą. Tutaj 95 okt to 95 a nie 91 jak w niektórych krajach. Ale może ktoś wie jak to jest kiedy producent auta zaleca paliwo 98okt a sprzedaje auto na rynku gdzie to paliwo nie występuje. Czy w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika sprzedawca może odmówić naprawy (na gwarancji) auta bo nie było zasilane paliwem podanym w instrukcji obsługi?

markos

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2013, 15:22:56 pm »
Witajcie.
Co myślicie o takich mitach:
Przynajmniej raz w roku dobrze przeczyścić auto wysoko oktanową benzyną. Np shell vpower99+
Do starych aut nie powinno się lać dużej ilości oktanów bo za bardzo wypłukują silnik?
Moim zdaniem warto raz w roku nawet staruszka przeczyścić.  :-tylko

irek35

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:13:22 pm »
ja tankuję na shelu i jestem zadowolony

Offline leszekzgd

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:22:44 pm »
Nie ma reguły. Zwykle tankuję gdzie jest najbliżej, oczywiście pomijając jakieś popegierowskie stacyjki do których nawet strach jest podjechać.

d0magnum

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 12, 2013, 08:51:34 am »
Ja kiedyś tankowałem na Lukoil bo mam pod domem , do czasu aż poszedłem z kanistrem po benzynę to kosiarki...przy wlewaniu do kosiarki na sitku od lejka została cała masa czarnych farfocli, wcześniej paliwo mieli czyste. I po tej jednej przygodzie zniechęciłem się do Lukoila i tankuję 98 Verva na Orlenie, diametralnie inna jazda autem, szybciej się wkręca na obroty, ciszej pracuje no i ta parówa w bułce co jakiś czas za punkty  :-V

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2013, 09:53:50 am »
Z benzyną nie ma większych problemów, ale za to tankowanie diesla to jest ruska ruletka.

Przy dieselku  problem zaczyna się już od momentu próby zatankowania.
Nie wiem dlaczego, ale mój XF prychał na ropę nalewaną  z dystrybutorów w Chorwacji i Słowenii zamykając wlew paliwa (głupi kawałek plastiku a problem bardzo poważny bo nie jesteś w stanie niczego wlać do zbiornika) w końcu musiałem mechanicznie udrożnić wlew (czytaj: zdenerwowany wbiłem kij od miotły we wlew i rozwiązałem problem raz na zawsze).
Zgodnie z zaleceniami poprzedniego sprzedawcy staram się tankować standardowe paliwo na Orlenie (unikam paliwa typu Verva ....) i jak na razie  nie narzekam. Przejechałem już na Orlenowej ropie  ok 160 000 i bez zastrzeżeń.


Dzery

  • Gość
Odp: Czym karmicie kota?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2013, 12:13:07 pm »
Hmm co kraj to obyczaj a ile ludzi tyle zdań. Ja zarówno kociaki (LPG benzyna) i wszystkie poprzednie autka (ropa) tankuje TYLKO na Lukoilu, dlaczego?
Lukoil jako chyba jedyny dystrybutor korzysta ze swoich dostaw
BP, schell bliska itp to nic innego jak orlen a te paliwa nie nadają się nawet do palenia liści czy do zapalniczek.
Najprościej zatankujcie napierw na swojej stacji sprawdzcie ile przejedziecie a potem zatankujcie na lukoilu i taka sama kontrola zdziwicie się ile mozna oszczędzić i jak sprawuje się auto
i do oponentów nie mam układu z lukoilem nie jestem ich handlarzem. :P