Autor Wątek: Przyciski w kluczyku  (Przeczytany 1088 razy)

Offline maciexx123

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Przyciski w kluczyku
« dnia: Marzec 10, 2019, 11:11:42 am »
Witam,

Od niedawna posiadam X-Type :) Poznajemy się z autem cały czas i naprawdę jest super

Jedyną rzeczą jaką póki co mnie bardzo wkurza jest to, że posiadam niestety jeden kluczyk z pilotem do auta i niestety nie działa mi przycisk do zamykania auta na pilocie, muszę zamykać go zamkiem. Pozostałe trzy guziczki działają bez zarzutu.

I teraz pytanie, czy mógł paść sam przełącznik w pilocie i czy można go wymienić ?
A może lepszą i szybszą opcją będzie zakup na jednym ze znanych portali aukcyjnych kluczyka z elektroniką, przełożenie grotu oraz kostki od immo ? Czy to w ogóle możliwe i zadziała ?

Czy macie może jakieś inne propozycje na rozwiązanie tego problemu ?  Póki co auto stoi na warsztacie w celu doprowadzenia go do pełnej kultury, a ja szukam rozwiązania problemu :)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Przyciski w kluczyku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2019, 11:49:57 am »
Microswitch kosztuje 10-20gr. Przelutowanie to dość prosta sprawa. Możesz przerzucić również elektronikę z innego kluczyka.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Przyciski w kluczyku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2019, 12:06:46 pm »
bądź udaj się do zegarmistrza ... tak tak ... niektórzy naprawiają tez piloty - to Ci sprawdzi i powie co jest / naprawi na miejscu . Życzę uciechy z użytkowania kota

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Przyciski w kluczyku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2019, 09:41:43 am »
Microswitch kosztuje 10-20gr. Przelutowanie to dość prosta sprawa. Możesz przerzucić również elektronikę z innego kluczyka.
Ja u siebie wymieniałem, przelutowanie to wcale nie jest taka prosta sprawa...
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline maciexx123

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Przyciski w kluczyku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2019, 18:54:51 pm »
Na szczęście mam magika, który mi to przelatuje za piwo 😊

Najpierw spróbuje tego, jak nie pomoże to poszukam kluczyka na podmianę płytki

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam