Autor Wątek: Jakie głośniki do Jaguara X-type  (Przeczytany 3260 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2019, 21:30:17 pm »
no nie wiem czy to jest nieprawda. Może faktycznie 100W to nie 10 a 20 dB, ale pomiarów dokonuje się dla 1W/m i tak w skali logarytmicznej już dla 2 watów to będzie 3dB, a dla 4 to będzie 6dB. Więc 3dB to jest 2 razy głośniej. Tak najważniejsze z tego wszystkiego to nie kupować na pałę i słuchać się innych tylko samemu usłyszeć i wybrać

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2019, 21:52:16 pm »
Dawno temu jak chodziłem do technikum uczyli na czym polega funkcja wykładnicza i co to jest różnica 3dB.
Moc maksymalna jest chwilową jaką jest wstanie wytrzymać głośnik i to przez ułamek sekundy w laboratorium.
Taki test nie jest do odtworzenia przez inne laboratorium bo inne warunki testu itd. więc każdy może podać jaką się mu podoba.
Kiedyś Chińczycy wpadli na pomysł podawania mocy maksymalnej 4 x większej od RMS i od tego się zaczęło bo głośnik tyle jest wstanie wytrzymać.
120W lepiej brzmiało niż 30W RMS. Ale 300 z 30W to już naprawdę wysoko podniesiona porzeczka :)

Kiedyś parametry głośników podawało się dla skuteczności powyżej 91dB (i to takie przeciętne), dobre firmy jak np. Beyma, Eminence, Celestion i ekipa od głośników estradowych nie podawały danych dla czegoś co miało skuteczność inna niż ok 96-99dB.

Polecam iść do sklepu muzycznego wziąć poprosić by Pan podpiął gitarę do pieca np. Marshala głośnikiem 30W o których tu mowa była wyżej  i strzelił parę riffów.
Jak łba nie urwie to na pewno szyby będą latały jak ich nie wywali w pomieszczeniu ok 15m2.

Więc zapomnijcie o W max. Liczy się skuteczność.
Głośnik 30W RMS 89dB =  Głosnik15W RMS 92dB = Głośnik 60W RMS 86dB bo tak opisuje się głośniki.
Jak ktoś nie wierzy niech wejdzie na katalogi Tonsila.
Ten sam głośnik czym starszy ma mniej W, a większą skuteczność - czym bliżej końca firmy i produkcji głośników liczba W rosłą a skuteczność malała.
 

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2019, 22:04:03 pm »
Kurczę ja już mam mętlik w głowie :(

To napisze tak: Panowie jakie głośniki kupić do Mojego Jaga, żeby zachować fabryczne radio i żeby dobrze grało?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2019, 22:15:43 pm »
Obojętnie co jeśli zrobisz dobre wygłuszenie i zakup głośników podejmiesz po porównaniu ich parametrów pod względem skuteczności vs W RMS.
Jaguar dawał naprawdę gówniane głośniki.
Powiem Ci tak - został mi swego czasu głośnik z X`a i idealnie spasował w fabryczne miejsce głośnika (zaczepy i nietypowy kształt obudowy, więc to nie przypadek) do Ducato. Oba samochody lubię ale ciężko je porównać :)

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2019, 22:22:21 pm »
Gonzo można na priv?

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:24:39 am »
Odgrzewam...poszukuję wnęki z maskownicą na suba do Estate/Kombi. Wie ktoś jak to nazwać żeby znaleźć oferty? Chyba że jest jakoś specyficznie montowany. I druga sprawa, czy wiązka od niego gdzieś tam jest w czeluściach bagażnika? Jak jest to gdzie jej szukać. Uprzedzając pytanie to, tak, mam z navi i tak, wiem że szału z nim nie będzie, ale będzie lepiej niż bez niego  ;D

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...