Autor Wątek: Węże podcisnienia  (Przeczytany 1063 razy)

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Węże podcisnienia
« dnia: Marzec 02, 2019, 20:56:58 pm »
Witajcie
Jako świeżo upieczony właścicirl Jaguar, chcę doprowadzić go do odpowiedniego stanu. Tudzież zająć się "januszowymi" naprawami. Mam dwa pytania.
Jak widać na zdjęciu rozdzielacz węży jest owiniety taśma. Jak fachowo nazywa się taki rozdzielacz. Ten jest pekniety i poprzedni właściciel zdecydował owinąć go taśmą...

I ostanie pytanie. Wąż za przepustnica jest zaslepiony śruba. Gdzie powinien on być podpięty?

Dodam że jest to kociak z 2000 r 3.0 v6 benzyna z gazem

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2019, 00:50:07 am wysłana przez MicGin »

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Węże podcisnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2019, 11:36:12 am »
Ten rozdzielacz to zwykły trójnik ale jak jest pęknięty to najlepiej by było kupić używkę na szrocie razem z przewodami podciśnienia ,
co do zaślepionego podciśnienia to popatrz na foto wygląda że idzie na tył silnika .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Węże podcisnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2019, 11:59:53 am »
Właśnie zamówię cały razem z nowymi przewodami.
Przeglądałem zdjęcia i chyba czeka mnie przejazd do autoryzowanego serwisu żeby mi powiedzieli dokąd to ma iść :)

Offline morello91

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Kocham to forum
Odp: Węże podcisnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2019, 13:39:03 pm »
Odkrecilem śrubę z tego przewodu i silnik się dlawil. Przejrzałem wszystkie przewody podcisnienia i nigdzie nie ma brakującego.
Przeczyscilem przy okazji przepustnice przeczyscilem.
Teraz reaguje na gaz i nie faluja te obroty. Zauważyłem że czujnik temperatury powietrza w dolocie był obrocony i brudny. Całość przeczyszczona i jak naradzie obroty są na stałym poziomie