Autor Wątek: S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika  (Przeczytany 1130 razy)

Offline Andrzej90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika
« dnia: Luty 12, 2019, 23:04:10 pm »
Witam wszystkich forumowiczów :)
Jestem nowy na forum bo ze swoim Jagiem do tej pory nie miałem problemów.  Pacjent Jaguar s-type 2003 2.5v6 automat, w mroźne dni zauważyłem spadki temperatury na wskaźniku
jadąc poza miastem. Zmieniłem termostat, odpowietrzyłem auto i w sumie efekt zerowy. Ogrzewanie działa prawidłowo ale wiadomo trochę słabiej bo auto się nie dogrzewa. Obserwując
grzanie się auta na testerze diagnostycznym widać ze silnik do 45-50 st grzeje się bardzo szybko, natomiast powyżej jest problem i bardzo wolno osiąga temperaturę. Czujnik temperatury sprawny, Przewód za termostatem jest zimny nie ma otwartego obiegu, natomiast chłodnica robi się gorąca. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Możliwe ze zacięty jest zawór nagrzewnicy? i ma cały czas otwarty duży obieg płynu? Z góry dziękuje za porady :)
Pozdrawiam

Offline parysarab31

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • jaguar S Type 3,0 v6 manual 1999
Odp: S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2019, 14:01:42 pm »
a ogrzewanie jak dasz na zimne to robi sie chłodno?
na to wyglada ze jest otwarty duzy obieg, weze czy zaworze nagrzewnicy gorace czy jak? czujnik temp. wody sprawny

Offline Andrzej90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2019, 14:13:54 pm »
Ustawienie temperatury ciepłe zimnie działa normalnie. Czujnik temperatury nowy. Wlaśnie czy delikatnie zacięty zawór powodował by aż takie straty ciepła?  Zawór 450zł ale lepiej mieć w portfelu niż wydać na nie trafną diagnozę. Ewentualnie w wolnej chwili pominę zawór i nagrzewnice i zobaczę co będzie :)

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2019, 21:49:31 pm »
U mnie xjr w mieście osiąga temperaturę po za miastem zaraz spada uznałem to za normę

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Andrzej90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: S-type 2003 2.5 spadek temperatury silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2019, 19:25:49 pm »
Sprawdziłem działanie zaworów ogrzewania i działają prawidłowo. Ogrzewanie ustawione na zimnie powietrze i przewody do nagrzewnicy też są zimne, dopiero po zwiększaniu temperatury się grzeją.Gazowałem na postoju do czasu otwarcia termostatu i wszystko niby normalnie. Ustawiam wyższą temperaturę w środku i wskazówka od temperatury opada. Jeśli znajdę rozwiązanie problemu dam znać :-super