Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

Problem z centralnym zamkiem tylnych drzwi

(1/2) > >>

Diaken:
Problem wygląda następująco: Otwierając auto za klamki w przednich drzwiach otwierają się tylko drzwi kierowcy i pasażera a rygle centralnego zamka w tylnych drzwiach się nie ruszają. Działa to w dwie strony, jeśli rygle w tylnych drzwiach zostawię w pozycji otwartej to po zamknięciu auta z pilota drzwi tylne można normalnie otworzyć podczas gdy przednie są zamknięte. Trochę nie wiem jak to rozgryźć. Rygle fizycznie działają tylko jakby elektronika nie dawała rady zmienić ich położenia. Słyszał ktoś o podobnym problemie w X351?

Boodzio2:
Kostki przy zamkach ,czyszczenie samych zamków lub ich wymiana w ostateczności. U mnie w x350 tak było zamek nie ragowła ,wymieniłem i jest ok. Może byc tez kostka przy sterowniku zamków. 

Diaken:
Czyli w każdym z tych przypadków zalecałbyś zdjąć boczek drzwi i tam kombinować?

rmazurek:
Bez zdjęcia boczków się nie obędzie - może tylko linki powypadały z zaczepów? Chociaż prawdopodobieństwo żeby się tonstalo w dwóch na raz jest małe...

Diaken:
Napsikałem WD40 albo zbyt wiele to chyba nie dało. Gdy otwieram centralny zamek z pilota lub też przyciskiem na desce to rygle w tylnych drzwiach trochę się poruszają. Jeden z nich nawet otwiera się do połowy i nic poza tym. Wygląda to tak jakby brakowało siły żeby je w pełni otworzyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej