Autor Wątek: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.  (Przeczytany 1060 razy)

Offline hubciogie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Witam,
od lutego jestem posiadaczem X-typa 2,5 V6, 2003r. postanowiłem zdiagnozować auto gdyż pojawia się kontrolka systemu wtrysku jak okazało się u mechanika nawalił czujnik temp. oleju. Dodatkowo na zimnym silniku auto mi szarpie pracuje nie równo i tak przez około 5min do czasu rozgrzania. Na miejscu dowiedziałem się :
Zły komputer i soft jest do silnika 3.0 a posiadam silnik 2,5 V6 według mechanika jak wymienię komputer i soft to ma rzekomo przestać szarpać itp - czy to prawa, szukam jakiegoś potwierdzenia opinii innych posiadaczy jaga x-typa.
Druga sprawa jaka się pojawiła to rok produkcji komputer wykazuje ze rok. prod. to 2001 szyby też mam 2001 ale kupiłem jako rocznik 2003r i nawet tak widnieje w dokumentach. Skąd taka rozbieżność a jak by co to gdzie mogę to wyjaśnić.
Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

 

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2018, 17:20:33 pm »
Szyby mogą być wstawiane z datą produkcji do dwóch lat wcześniej pod warunkiem, że z obu stron sa takie same.

Auto było sprowadzane ? W niektórych krajach pierwsza rejestracja jest traktowana jako rok produkcji, m.in we Francji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2018, 17:24:35 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2018, 17:22:20 pm »
Zdekoduj sobie VIN, może coś wyjaśni. Choć też nie do końca (jak masz 2001r, to VIN może być 2002). Ale na pewno VIN nie będzie wcześniejszy niż rzeczywista data produkcji.

Mniejsza jednak o datę, lepsze pytanie czy komputery miedzy 2.5 a 3.0 się czymś różniły. Ponadto, zmiana komputera na inny w tym aucie to dość złożona sprawa.
To nie jest tak, że ktoś sobie wsadził komputer od 3.0 i już. Skończyłby na lawecie.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline hubciogie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2018, 17:45:26 pm »
Według mechanika wymiana komputera to sprawa na jeden dzień roboczy i zainkasowanie 500zł sam komputer na allegro 250zł tylko pytanie czy to pomoże coś w sprawie nierównego działa i szarpania silnika bo jak nie to po co ruszać ten komputer.

 

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2018, 21:52:20 pm »
A błędy jakieś są?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2018, 17:20:28 pm »
Moim zdaniem sciema,  zacząłbym od uszczelek kolektora ssacego plus wymiana świec.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: wizyta u mechanika Warszawa - zły komputer, soft oraz coś nie tak z datą prod.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2018, 22:33:20 pm »
Koleś wyczuł hajs. Jak coś to zapraszam do mnie. Daleko ale kilka sztuk już uzdrowilem
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8