Autor Wątek: X-TYPE 2.0 D Problem...  (Przeczytany 1057 razy)

Offline zieciupl3

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
X-TYPE 2.0 D Problem...
« dnia: Październik 25, 2018, 19:49:42 pm »
Witam, jestem posiadaczem od dziś Jaguara X-Type 2.0D 2005r (mój pierwszy samochód). Wszystko było dobrze dopóki nie pojechałem na przegląd. Mechanik przyszedł coś kręcił przy tylnej belce, powiedział że nie ma geometrii i jak wyjechałem od niego z garażu zaczęło [..] rzucać [...]. Nie ma opcji jazdy powyżej 50km/h. Zdaje sobie sprawe ze samochod jest po wypadku (od przednich drzwi jest rysa aż do tylych i kończy się na feldze) Mechanior powiedział że pewnie po [...] w felge tylna belka się przesunęła i że trzeba ją wymienić. Moim zdaniem może to być tylko wachacz. Miał ktos takie przypadki? Zamówiłem całą belke jutro moge odebrać, umówiłem się z innym mechanikiem na wymianę. Trochę sie przestraszyłem, czy to tylko wina tylnej belki czy może coś więcej? Belka u znajomego 100zł używka, wymiana 100 zł u kumpla. Jeżeli by się okazało że to nie wina belki to co może być jeszcze przyczyną? Pozdrawiam i dziękuję!
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2018, 02:11:45 am wysłana przez MicGin »

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: X-TYPE 2.0 D Problem...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2018, 00:41:29 am »
Jak ci kręcił przy śrubie regulacyjnej geometrii to mógł gwint zerwać, a takie cuda sie będą działy. Mi kiedyś przy jednym ustawianiu zbieżności 2 razy tą samą śrubę urwali, aż sam ją sobie ustawiłem i dokręciłem

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: X-TYPE 2.0 D Problem...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2018, 00:41:35 am »
Skoro grzebał to spier.. no. Na tylnej belce są śruby od zbieżności, czy tam geometrii. Pewnie przekręcił i np urwał śrubę albo po prostu przestawił geometrię. Jedź najpierw na sprawdzenie zbieżności a potem się dopiero zacznij martwić czy nie coś więcej. A [...] rzuca właśnie przez źle ustawiona zbieżność. W Xie najpierw trzeba ustawić tył a później do tyłu ustawia się przód.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2018, 02:18:48 am wysłana przez MicGin »
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: X-TYPE 2.0 D Problem...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2018, 02:18:07 am »
@zieciupl3
Jesteś tu nowy, więc pewnie nie miałeś czasu na zapoznanie się z tym: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,33036.0.html
Proszę przeczytaj i powstrzymaj swój język. Jakiś poziom dyskusji jednak na forum jest.  Język mocno rynsztokowy, zachowaj dla siebie. I dodaj do swojej przeglądarki słownik.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline zieciupl3

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: X-TYPE 2.0 D Problem...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2018, 08:06:04 am »
Dziękuję za pomoc. Przepraszam również za słownictwo, tak jestem nowy ale nie używam aż tak wulgarnych słów. Jeszcze raz dzięki!

Dobra panowie, mój "kot" stoi u mechanika, 2 wahacze dolne z tyłu do wymiany i to wszystko. Koszt wahacza około 230zł. Tylko dziwne bo samochod sie zaczal rozjezdzac po wyjezdzie od tamtego mechanika. Cos i tak musial poluzowac. Mają nastawić także dzięki i temacik do zamknięcia ;)  :logojcpf:
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2018, 18:59:42 pm wysłana przez MicGin »