Autor Wątek: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R  (Przeczytany 1600 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« dnia: Październik 18, 2018, 13:39:21 pm »
Witam

Zabrałem się ostatnio za przegląd i wymianę hamulców - zacząłem od tyłu i wymieniłem tarcze, klocki oraz klocki hamulca postojowego. Niestety tylko z lewej strony ponieważ w prawym zacisku od ręcznego tak skorodowały piny trzymające klocki, że za nic nie mogę ich ruszyć. Wymieniłem więc tarcze i wszystkie klocki oprócz tych z prawej od ręcznego. Udało mi się założyć cały zacisk na nową tarczę ale było na styk. Zgodnie z instrukcja wkręciłem tłoczek (ten z lewego zacisku do końca) z prawej nie bo w zacisku są klocki i nie było jako podejść. Przeprowadziłem procedurę kalibracji EPB i wszystko fajnie zadziałało. Po dwóch dniach stwierdziłem jednak, że zrobię drugie podejście do tego zacisku ale nadal bez sukcesu natomiast udało mi się wkręcić tłoczek bo miałem wrażenie, że klocki są jednak za blisko tarczy. Po tym zaczęła się właściwa zabawa - na dzień dobry przy próbie kalibracji "Parking brake fault" słychać, że zaciska ale od razu odbija i błąd. Kilka kolejnych prób i nadal to samo. Odłączyłem akumulator (bo do tej pory EPB resetowałem przez wyjęcie bezpiecznika)i nadal błąd ale za kolejnym razem zaskoczyło, EPB się skalibrował, sprawdziłem jeszcze kilka razy czy działa i było ok. Dzisiaj rano przyjechałem do pracy, wyłączyłem silnik i znowu sygnał dźwiękowy i słychać, że ręczny się zaciska i odpuszcza. Co ciekawe nie wyświetla błędu tylko mruga kontrolka od ręcznego i pika.

Nie mam pomysłu co się mogło stać bo błędu nie wyświetla tylko sygnały daje i nie zaciąga się hamulec. Teraz za każdym razem jak gaszę auto albo otwieram pilotem to mi pika i mruga kontrolka.  Macie jakieś pomysły ?
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2018, 21:25:59 pm »
Wtrącę się ale nie wiem. Co mówi instrukcja? Po wymianie klocków lub/i tarcz tłoczki należy wkręcić do końca?

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2018, 21:38:28 pm »
Bez prowdników nowych to szkoda pracy bo zatnie z zewnątrz bo będzie kosić zacisk, a to potrafi zblokować ręczny

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2018, 22:20:42 pm »
Tak należy wkręcić tłoczki i przeprowadzić kalibrację.
Co do pinów jak już wspomniałem starych nie mogę wybić co za tym idzie nie mogę zmienić klocków. Jak już wspomniałem wcześniej nie było problemu i trzymał kalibrację - dzisiaj po powrocie z pracy zrobiłem ponownie kalibrację i jest ok nie pika już na mnie ale zobaczymy co będzie jutro czy ponownie się nie rozkalibruje. Dopóki działał z automatu to pikał i mrugał tylko natomiast jak ręcznie uruchomiłem hamulec to wywaliło park brake fault - wyjąłem bezpieczniki i ponownie zrobiłem kalibracje. Uruchomiłem hamukec jeszcze z 5 razy i było ok ale jutro się okaże rano - może faktycznie ciś się przycina. Mam nowe piny ale w tym zacisku nie mogę ich póki co wymienić.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2018, 23:04:22 pm »
W tej sytuacji to tylko nowe jarzmo ratuje

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2018, 09:59:54 am »
Chciałem kupić używany w którym mógłbym wymienić co potrzeba ale niestety nigdzie nie ma :( Na jednym z portali aukcyjnych jest tylko lewy za 150 funtów, a ja potrzebuję prawy. Nowe nie wiem czy występują, a jeśli tak to nie chcę chyba wiedzieć ile może kosztować skoro używane cenią tak wysoko :)

Po ponownej kalibracji wczoraj póki co działa ale i tak muszę ten zacisk wymienić lub w końcu jakoś te piny wymontować - mógłbym się posiłować z tym dziadostwem ale jak nic z tego nie wyjdzie to zostanę bez zacisku :(
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2018, 10:27:23 am wysłana przez adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2018, 15:30:21 pm »
Napisz do kolegi JaguaGieremek może coś Ci znajdzie 😎

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2018, 17:05:43 pm »
Już pytałem :(
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Dziwny problem z elektrycznym hamulcem postojowym S Type R
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2018, 20:33:13 pm »
Na dzień dzisiejszy po ponownej kalibracji kilka dni temu EPB się uspokoił i działa - będę obserwował czy czasem gdzieś nie pojawi się oferta sprzedaży prawego zacisku.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001