Autor Wątek: S Type R - wyciek oleju w okolicy filtra  (Przeczytany 821 razy)

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
S Type R - wyciek oleju w okolicy filtra
« dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:02:31 pm »
Witam

Od kilku dni zauważam pod autem kilka kropek oleju i dzisiaj na kanale znalazłem takie coś (patrz zdjęcia). Nie wiem dokładnie skąd cieknie czy z tej śrubki czy z przewodu powyżej ale kilka kropel tam zawsze jest jak jest rozgrzany - przetarłem odpaliłem silnik i po kilku chwilach widać, że cieknie olej. Czy to coś za filtrem to chłodniczka oleju czy coś innego ? Da się to jakoś bezproblemowo wyjąć i sprawdzić uszczelnienia ? Nie wiem do czego służą te śrubki ale są tak dopierniczone, że kluczem nasadowym nie mogę ich ruszyć więc odpuściłem żeby nie urwać - nie wiem czy ktoś to na kleju złożył czy jak ? Widać po nich, że były mocno męczone kluczem bo może już coś ciekło więc ktoś dowalił na siłę i teraz nie wiem co z tym zrobić ?

Proszę o jakieś sugestie co można tam sprawdzić, jak to ewentualnie wyjąć bez jakichś większych kombinacji ?

https://drive.google.com/open?id=1mluxBfUZuBZSaW8wdW3VtvMXxMIREzi1   

Update:

Chyba udało mi się zlokalizować źródło wycieku - tam za tymi właśnie zmęczonymi 3 śrubami jest taki oring w kształcie ósemki i jeśli on puści olej przedostaje się do otworów na te śruby przez co wygląda jakby wyciek był właśnie z tych śrub. Mocno siedzą bo pewnie się zapiekły w bloku silnika, a są długie. Mam nadzieję, że ich nie ukręcę. Po śrubach widać, że ktoś już je odkręcał albo próbował.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 19:53:04 pm wysłana przez adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001