Autor Wątek: Cykanie i przygasanie  (Przeczytany 1370 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Cykanie i przygasanie
« dnia: Listopad 13, 2017, 03:11:20 am »
Witam, pacjent x type 2.1 2003 rok. Od kilku dni borykam sie z dziwnym problemem aczkolwiek nie zawsze on występuje i za cholerę nie wiem jak go wywołać . Otóż podczas jazdy czasem słychać dziwne cykanie w skrzynce z bezpiecznikami( tu pod nogami kierowcy) dodatkowo gdy to sie dzieje ekran radia robi sie czarny. Po chwili wszystko wraca do normy domyślam sie ze wina leży gdzieś po stronie elektryki. Lecz gdzie szukać problemu? Miał ktoś podobne sytuacje?

Dodam iż ze jakiś czas temu regenerowalem alternator czy może to ma coś ze sobą wspólnego?
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Cykanie i przygasanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2017, 21:57:52 pm »
Dziś zauważyłem ze prawdopodobnie problem występuje czasem gdy skręcam kierownica. Kierownice mam multifunkcyjna. Może wina leżeć postronie taśmy?
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Cykanie i przygasanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2017, 22:40:19 pm »
Trzeba by przekopać schematy, nie ukrywam, że mi się nie chce tego robić, więc sam musisz zerknąć jakie przekaźniki powiązane są ze sprzętem audio. Teoretycznie, przyciski w kierownicy nie powinny powodować załączenia/wyłączenia przekaźników. Może gdzieś jakiejś masy brakuje?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Cykanie i przygasanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2017, 01:28:12 am »
Myślisz , ze gdyby był to brak masy to objawiało by sie to podczas skręcania kierownica?
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Cykanie i przygasanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2017, 22:11:00 pm »
Dziś sie okazało ze przytrafia sie to najczęściej podczas włączania kierunkowskazów w prawo/lewo razem z przekręcaniem kierownicy. Tzn wtedy słuchać cykanie przekaźników oraz gaszenie/zapalanie ekranu LCD . Zielony jestem gdzie szukać problemu
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Cykanie i przygasanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2018, 13:37:36 pm »
Wymiana taśmy airbaga pomogla
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)