Autor Wątek: 3.0 Automat nie przyspiesza rowniemiernie  (Przeczytany 1034 razy)

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
3.0 Automat nie przyspiesza rowniemiernie
« dnia: Sierpień 06, 2018, 10:56:10 am »
Witam ponownie. Od dłuzszego czasu w moim kocie zauważyłem iz przyspieszenie/moc nie rozkłada sie rowniemiernie. Objawia sie to w nastepujacy sposob:
Wciskajac gaz do dechy (bez kick down) tak aby auto nie zredukowało biegu czyc uderzenie jak by turbo sie załączało przy ok 2500-3000 obrotow.
Problem nie wystepuje gdy po redukcji biegu. Dotyczy to jedynie momentu w ktorym rozpedzam auto bez redukcji na mocno wcisnietym pedale gazu. Np. gdy chce szybko ruszyc.
Problem wystepuje na PB jak i LPG.

Moje pytanie to: Czy to powazny problem ktory trzeba naprawiac czy mozna z tym zyc (mi nie przeszkadza)? Prawde mowiac mam narazie dosc wizyt u mechanika i chcialbym narazie po porstu korzystac z auta.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: 3.0 Automat nie przyspiesza rowniemiernie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:02:20 am »
Jakie turbo ?? Olej kiedy był wymieniany ? Nasze automaty w X-Typach są jakie są i czasem zachowują się dziwnie, szczególnie podczas przyspieszania, albo dasz kick downa zamuli chwilę i dopiero wystartuje, albo przy lekkim wciskaniu gazu auto praktycznie nie idzie, aż do pewnego momentu, że czuć lekkie szarpnięcie. Płynność przyspieszania w tych autach jest IMHO mocno przeciętna i na pewno daleko od ideału.  Jeżeli uważasz, że jest to problem bardziej istotny to zawsze możesz jechać zrobić adaptację.  Albo może konwerter się kończy.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: 3.0 Automat nie przyspiesza rowniemiernie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2018, 12:24:58 pm »
albo przy lekkim wciskaniu gazu auto praktycznie nie idzie, aż do pewnego momentu, że czuć lekkie szarpnięcie

Dokładnie o to mi chodzi. Czuc szarpniecie i auto zaczyna przyspieszac lepiej.
Napisalem ze jak by sie turbo zalaczalo w dieslu-takie porownanie.

Co do kwestii technicznych, wszystkie oleje mam wymienione 2 msc wstecz.

Skoro masz podobnie tzn ze to nie usterka u mnie a "ten typ tak ma" :) Co mnie niezmiernie ucieszyło :D

Ps. Odnosnie mojego problemu z nagrzewajacym sie tłumikiem-wymieniłem tego co sie grzał. Kupiłem uzywke. Jest zdecydowanie lepiej.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: 3.0 Automat nie przyspiesza rowniemiernie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2018, 14:58:48 pm »
Nie przejmuj się. One tak mają. Manual też dziwnie przyspiesza. Moim zdaniem pedał gazu jest źle zestopniowany. W sensie jak idzie info o wychyleniu pedału to jest to mało plynne.

Takie.moje zdanie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8