Autor Wątek: czarny dymek z wydechu w dieslu  (Przeczytany 9061 razy)

patron

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2009, 22:00:41 pm »
Czytam i czytam, no i z jednej strony się cieszę a z drugiej wkurzam...muszę również potwierdzić że silniczek 2.0 d najwyraźniej ma tę wredną cechę dymienia...a długo myślałem że to tylko u mnie coś nie gra ja w prawdzie musiałem u siebie wymienić dysze ciśnieniowe we wtryskach (wszystkich 4) po tym jak wlałem lipne paliwo i auto zaczęło kopcić makabrycznie (znaleziono we wtryskach piasek) ale po tej operacji nadal przykapca, najpierw myślałem że się znów popsuło potem sprawdziłem tę rurę (jest ok) a na koniec musiałem się przyzwyczaić...jest dokładnie tak jak mówicie, najczęściej bieg 2 lub 3,  depnięcie do końca z dolnych obrotów i ciągnięcie do około 3 tyś. prawie zawsze w pewnym momencie daje chmurkę :-/ i rzeczywiście zacząłem się ostatnio pocieszać że praktycznie wszystkie modele fordów z tdc-ikami mają to samo jak za nimi jedziesz...ale! ostatnio na autostradzie nawet "mietek" S-classe "żygnął" mi w szybę dymem po tym jak jego właściciel depnął żeby zjechać na prawy pas (zobaczył jaga w lusterku i zwiał...mimo że to niby tylko X-Type diesel) ;-))) wiec w sumie trzeba to chyba olać i nie patrzeć zbyt często w lusterka (naturalnie w tym celu) pozdrawiam!

szpulek

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2009, 23:48:03 pm »
Moze bede nudny, ale diesel musi dymic! Ja jezdze dieslem na codzien, mi to nie przeszkadza, a troche koksu mam dorzuconego i planuje wiecej :D pzdr

rado1

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2009, 23:08:47 pm »
Ja miałem problem nie tylko z dymkiem czarnym lecz kot  był słaby i sie dławił w czasie jazdy gdy wymieniłem rure gumową która była uszkodzona problem znikł
 :-A

sanchez

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:19:56 am »
Ja miałem problem nie tylko z dymkiem czarnym lecz kot  był słaby i sie dławił w czasie jazdy gdy wymieniłem rure gumową która była uszkodzona problem znikł
 :-A
Witam wszystkich  :D
No niestety mam problem z tą rurą. Cała zapocona i objawy takie same. Podejrzewam, że do wymiany. Czy ktoś wie gdzie można w Warszawie dostać tą nieszczęsną rurę w rozsądnej cenie? (np na docinkę)...

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 13, 2009, 12:39:05 pm »
no wlasnie gdzie?
ja swoja niedawno zrobilem w bialymstoku za niecale 400zl

oskioski

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2009, 12:52:57 pm »
w gdansku orginał 810 , ja kupiłem podróbę za 300 , w poznaniu ok 250

sanchez

  • Gość
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2009, 13:30:39 pm »
Może w necie można gdzieś kupić, np tu: http://ford.sklep.pl/pl,product,320960,przewod,elastyczy,ford.html
Podobna ale nie wiem czy pasuje..

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: czarny dymek z wydechu w dieslu
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2009, 14:55:28 pm »
ponoć najlepsza jest of forda transita.