Autor Wątek: Ogrzewanie w S-Type z 2000r  (Przeczytany 14444 razy)

Jar

  • Gość
Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« dnia: Luty 19, 2008, 15:12:46 pm »
Witam wszystkich! Jestem tu nowy i szukam pomocy. Może ktoś wie co jest przyczyną braku ogrzewania w S-Type z 2000r silnik 4,0 , w serwisie stwierdzono na 90% uszkodzone zawory nagrzewnicy, wymieniłem na nowe i nic dalej brak ogrzewania, a w serwisie jedyna propozycja to wstawienie auta na warsztat i niekończące się w czasie poszukiwania bez gwarancji sukcesu ( wiecie ile kosztuje godzina pracy serwisu). Ogrzewanie nie działa ani normalnie ani na klimatyzacji. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć. Z góry serdecznie dziękuję.

bombki

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2008, 15:19:24 pm »
brak ogrzewania, czyli że w ogóle nie działa, czy działa ale nadmuch jest niezauważalny?

kuba

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2008, 17:08:22 pm »
   Mechanikiem nie jestem i słabo się znam, ale wiem, że wadliwe działanie nawiewu może się łączyć ze źle działającymi czujnikami temperatury.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2008, 23:14:41 pm »
czy wymieniac płyn w chłodnicy ?
jeśli tak to musisz odpowietrzyć system (maly waz kolo zbiornika glikolu-zakrętka plastykowa.)
czy obydwa systemy nie działa (prawy i lewy)
jeśli działa tylko jeden to zawór nie działa (częste przypadki)
Jeśli obydwa nawiewy są zimne oprócz odpowietrzenia sprawdzić Pompę
ogrzewania pod zaworem (ciezki dostęp)
jeszcze jedno oryginalny glikol nie może być mieszany z innymi płynami tworzy osad powoduje zatkanie ogrzewnicy.
Najlepiej ogrzewnice i cały system przeplukac.

Jar

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2008, 07:50:22 am »
Cześć! dzięki serdeczne za podpowiedzi co do ogrzewania. Ogrzewanie nie działa w ogóle, nadmuch jest dobry ale tylko zimne powietrze jest podawane, płyn w układzie przy okazji zmiany zaworów nagrzewnicy został wymieniony, a układ odpowietrzony. To pewnie jakaś bzdura typu pęknięty drucik w wiązce zasilającej itp. naprawdę nie mam już pomysłów co to może być. Miałem w nim taki przypadek, że wysiadło otwieranie automatyczne tylnej klapy, następnie oświetlenie bag., potem oświetlenie tablicy rej. itd. podjechałem do elektryka a onna to, że w takim aucie to będzie kosztowało bo to nie takie proste, telefon do serwisu a tam oczywiście jak zwykle robią "karpia" więc zaczynam rozbieranie tapicerki i po drucikach szukanie przyczyny. okazało się, że ramię bagażnika w okolicy zawiasu przecierało pokolei drucik po druciku w wiązce. Lutownica, kilka minut pracy, izolacja i działa tak jak powinno, a w kieszeni niemałe parę groszy pozostało. Pozdrawiam wszystkich Jar.

bombki

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2008, 08:44:56 am »
możliwe że masz zapchane przewody od nagrzewnicy, albo termostat nie działa (od razu zaznaczam że opieram się na moich doświadczeniach związanych ogólnie z motoryzacją, a nie konkretnie z Jaguarami)

Jar

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2008, 12:01:53 pm »
Cześć! Dzięki wszystkim za podpowiedzi, są bardzo cenne. Ogrzewanie zaczęło działać po kilku dniach jazdy. Może to jednak były zawory nagrzewnicy winne. Układ po ich wymianie został napełniony nowym płynem i odpowietrzony, ale rzeczywiście dopiero po jakimś czasie pracy silnika i chyba całkowitym odpowietrzeniu się instalacji przyszły efekty. Jeszcze raz serdeczne dzięki, pozdrawiam DP.

RafiBBJag

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2009, 17:26:34 pm »
Od jakiegoś czasu meczę się z ogrzewaniem. wymieniłem zawory i nadal nic - nie grzeje. po pewnym czasie zaczeła grzać strona kierowcy, strona pasażera nadal nie grzeje. sprawdzając napięcia na wtyczce zaworów okazało się, że napięcie na jedną stronę dochodzi na drugą nie. wymieniłem panel sterowania (napięcie jest na dwa zawory-  12V na LO, a 0V na HI) ale nadal nie grzeje pasażera...
ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?
interesuje mnie po co są dwa zawory, a nie jeden? do nagrzewnicy dochodzą trzy rurki (mocowanie na nadkolu), u mnie środkowa się nie nagrzewa? jest to zasilanie czy powrót cieczy z nagrzewnicy? zawory działają razem czy mogą osobno? mają jakieś pośrednie stany czy tylko zamknięty albo otwarty?
ma ktoś doświadczenie na tym polu? albo schemat układu chłodzenia (nie elektryczny) bo przez Kotka zaczynam siwieć ;-)

RafiBBJag

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:14:27 am »
 :-help :-help :-help

RafiBBJag

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:49:40 am »
układ jest odpowietrzony. płynu jest na max i nie ubywa wiec to nie to, tak jak wspomniałem: strona kierowcy parzy a pasażera zimno. nagrzewnica jest jedna więc gdyby układ był zapowietrzony to nie grzałoby wszystko

dariusz

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2009, 13:17:16 pm »
Mam inny problem.
Zmienił się u mnie zakres ustawienia temperatury. W ubiegłym sezonie przy ustawieniu 23 stopni było 23 stopnie (cały czas jeżdżę na ustawieniu automatycznym).
Obecnie nawet jak ustawię temperaturę na 25 stopni (na zewnątrz jest 7 stopni) cały czas jest chłodny nawiew. Aby uzyskać przejście z nawiewu chłodnego powietrza na ciepły muszę ustawić minimum na 26 stopni (dlaczego 26, a nie 25- nie mam pojęcia) i załapuje ciepły strumień powietrza. Następnie jak zmniejszę do 23 - jest OK. ALE NUMER  :o
Może ktoś z Was poradzi coś na to?

dariusz

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2009, 18:56:35 pm »
Mam inny problem.
Zmienił się u mnie zakres ustawienia temperatury. W ubiegłym sezonie przy ustawieniu 23 stopni było 23 stopnie (cały czas jeżdżę na ustawieniu automatycznym).
Obecnie nawet jak ustawię temperaturę na 25 stopni (na zewnątrz jest 7 stopni) cały czas jest chłodny nawiew. Aby uzyskać przejście z nawiewu chłodnego powietrza na ciepły muszę ustawić minimum na 26 stopni (dlaczego 26, a nie 25- nie mam pojęcia) i załapuje ciepły strumień powietrza. Następnie jak zmniejszę do 23 - jest OK. ALE NUMER  :o
Może ktoś z Was poradzi coś na to?

Teraz jest jeszcze gorzej. Po przejechaniu około 100 km przestaje działać nawiew. Działa wentylator ale nie ma nawiewu, tak jakby były zamknięte wyloty powietrza. Jak nastawię na pełną moc to tylko huk pracy wentylatora a nawiewu nic. To samo jest jak ustawiam inne opcje nawiewu (szyba, nogi czy środek).
Samochód postawie do garażu i na drugi dzień wszystko OK.
Myślę, że to problem z przegrzaniem jakiegoś urządzenia w klimatyzacji - ogrzewaniu.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na mój problem?

neotyk

  • Gość
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2015, 01:23:14 am »
Witam,
Widzę że temat stary ale poruszę go ponownie :)
Właśnie stałem się mam nadzieję że szczęsliwym posiadaczem jaguara stype v8 4,0 2000r.
Niestety nagrzewanie nie działa wentylator tak, wieje ale zimne powietrze.
Chciałbym wiedzieć jakby można było odpowietrzyć układ ponieważ z  tego co wiem wszystkie płyny były wymienione na nowe.
Jeśli mógł bym prosić kogoś życzliwego o pomoc najlepiej zdjęcia i opis do tego też bym chciał książkę do tego samochodu po angielsku ponieważ mam tylko po niemiecku.
Pozdrawiam
Konstanty Ślesicki

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Ogrzewanie w S-Type z 2000r
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2015, 07:58:48 am »
Uklad odpowietrza sie sam. Jeśli mało płynu to dolej i jesli wnet w ciagu 2 dni nie zrobi sie cieplo w aucie to elektrozawor leci do smietnika. Ale zrob jeszcze taki test ze ustawiasz na maksymalnie wysoka temperature i wylaczasz klime (przycisk AC ma sie nie świecić). Jeśli wtedy tez bedzie lecialo tylko letnie lub zimne to patrz wyżej co zrobić
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8