Autor Wątek: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?  (Przeczytany 3436 razy)

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« dnia: Styczeń 17, 2019, 18:49:37 pm »
Witam, mam urwaną zaślepkę spryskiwacza reflektora. Niestety urwany jest plastik przy samej dyszy spryskiwacza. Wiem, że żeby wymienić cały spryskiwacz trzeba ściągnąć zderzak. Na allegro widzę jednak, że sprzedawane są spryskiwacze z dyszami rozpylającymi(do których doczepiana jest klapka), jak również sprzedawane są same spryskiwacze bez dysz. Są to zapewne osobne elementy, tylko jak wyciągnąć dyszę ze spryskiwacza  - wyciąga się czy wykręca bo nie chcę urwać. Drugie pytanie: czy spryskiwacze z lat 2001-2007 pasują do późniejszych roczników, bo na zdjęciach wyglądają identycznie? Z góry dziękuję za pomoc
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2019, 19:36:18 pm »
Jak mnie pamięć nie myli - Tam są takie zaczepy. Złap wysunięty spryskiwacz, to na pewno zobaczysz o co chodzi. Rozgina się na boki i wychodzi.

Edycja:
Jest jeden, i się podważa - jak widać na foto:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 19:53:34 pm wysłana przez voitec »
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2019, 12:33:52 pm »
Dziękuję za pomoc, trochę trwało zanim to naprawiłem. Zdejmuje się dokładnie jak opisałeś. W kwestii dodania spryskiwacze pasują do wszystkich wersji niezależnie od rocznika X-typa. Niestety dopiero za 3 razem udało mi się kupić używany, który nie miał pękniętego gniazda kulki regulującej kierunek rozpryskiwania płynu. Podobnie jak mały kawałeczek plastiku służący jako połączenie zaślepki i spryskiwacza, który był nadłamany  - nie do kupienia osobno - (w ASO razem z zaślepką za 300zł, na allegro za połowę tego). Na szczęście z jednego z otrzymanych spryskiwaczy nie został urwany i był w dostatecznym stanie, bo miałem go już zamiar wydrukować 3D. Pozdrawiam
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2019, 09:25:57 am »
Złap wysunięty spryskiwacz,

Muszę poprawić mocowanie zaślepki i próbowałem na wysuniętym wyłączać zapłon - nie działa, myślałem o wyjęciu bezpiecznika - niestety nie mam właściwego opisu bezpieczników do mojego egzemplarza.
Pytanie: czy jeżeli na siłę przytrzymam wysunięty spryskiwacz, żeby zrobić porządek z zaślepką - nie zepsuje się coś?
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2019, 20:41:37 pm »
Tak nie zdążysz. Musisz mieć drugą osobę do pomocy, albo podłączyć na krótko zasilanie pompki - https://youtu.be/wxQ4xyy5n-E
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2019, 06:56:51 am »
O! Dzięki za filmik. Wydaje się, że łatwo - mi się wydawało, że mocniej "ciągnie" z powrotem. Spróbuję. Pytanie czy mój bezpiecznik jest ten sam...
Po południu wrzucę fotkę bezpieczników. Ni cholerki nie pasują do instrukcji  :-nie
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2019, 23:22:55 pm »
Spryskiwacze wypycha ciśnienie wytworzone przez pompkę. Wraca zapewne przez sprężynę.
Napisz, z którego roku jest Twój samochód, to mogę poszukać w schematach. Chyba było tak, że najpierw był bezpośrednio sterowany przekaźnikiem, a bezpiecznik obejmował wiele urządzeń. Później była zmiana, i był bezpiecznik F24 po przekaźniku.

W ogóle możesz sobie ustawić podpis w ustawieniach profilu forum, tak żeby zawsze dokleiło podpis z informacją co posiadasz.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 23:35:20 pm »
Możesz i godzinę trzymać wysunięty i nic mu nie będzie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2019, 09:01:25 am »
Ok. Dzięki koledzy! Zaraz dodam podpis. A to cenna informacja, że ciśnienie. Myślałem, że silniczek i nie chciałem po prostu spalić go.
2,5, manual, 2005, wersja ponoć Executive (?).
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jak wyjąć dyszę spryskiwaczy reflektorów?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2019, 11:22:57 am »
Naprawiłem 2 klapki. Nie pomyślałem o zrobieniu fotek ale sprawa wyglądała tak: tam gdzie  było pęknięte "oczko" do krzyżaka (w każdej jedno na szczęście - przykleiłem po obydwu stronach (kropelką ;) ) przycięty odpowiednio cienki plastik. Może być np. z doniczki ;) "Grzbiet" łączenia wzmocniłem POLXIPOLem i przewierciłem w odpowiednim miejscu. Po wysunięciu (wskazana rękawica, żeby się spryskiwacz nie wyślizgnął) tzw. trytka, ucinaczki i po robocie   :-super
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005