Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

Jaguar x308 xjr 2000r Lublin LU887CK przestroga

(1/3) > >>

benyb_2005:
Witam

W dniu dzisiejszym przejechałem prawie 300km w celu zakupu xjr z ogłoszenia poniżej:
http://allegro.pl/jaguar-xjr-x308-do-negocjacji-370km-i7371414690.html#thumb/3

Autko miało być idealne, jedynie z blacharskim rzeczy robiona była zaprawka prawego tylnego progu - wg zapewnień sprzedawcy.
Po kilku rozmowach zdecydowałem się pojechać.

Po dojechaniu na miejsce autko z zewnątrz zrobiło pozytywne wrażenie, z bliska już mniej.
Środek dość mocno zniszczony, podsufitka wisi, brakuje zaślepki lewego lusterka, drewno na drzwiach całe spękane, fotele wytarte, plastik fotela kierowcy z tyłu odchodzi, radio niby działa ale gdzieś "tylko" kabelki nie stykają, abs nie działa, co za tym idzie i system trakcji, kierownica działa tylko w pionie - "trzeba tylko rozebrać i naprawić".
Autko ma zamontowany jakieś aktywne klapki z pilota przy pierwszym tłumiku, po otwarciu których dość mocno ryczy, po zamknięciu niestety też bo jest to nieszczelne, w silniku zamontowany jakiś stożek i samoróbki, sam silnik trochę spocony.
Po sprawdzeniu autka miernikiem tylko przód dachu, przedni lewy błotnik i drzwi przednie prawe i lewe nie były szpachlowane, reszta zwłaszcza tył ma wartości z miernika na poziomie od 240 do 690, po otwarciu drzwi tylne słupki ok 450 a miała być tylko mała zaprawka.
Na tylnej klapie bąble, na prawym błotniku bąble, lewy błotnik zardzewiały, te poprawki progu chyba robili na zajęciach z plastyki w przedszkolu, ulepione i zamalowane. Jednym słowem nieudana wycieczka po autko od pierwszego właściciela i bezwypadkowe :-cry
Do zrobienia z tyłu sanki ponieważ autko trochę ściąga - tak twierdzi sprzedawca, opony kiepskie, bieżnik prawie slick a co jeszcze by wyszło po sprawdzeniu w jakimś warsztacie nawet nie chce myśleć. No i oczywiście skrzynia do roboty. Ślizga przy zmianie.

Zaproponowałem z głupia 20tyś, żeby nie wracać bez autka, ale sprzedający stwierdził, że zwariowałem bo chce urwać 1/5 ceny.
Powiedział, że może opuścić 1000zł.
Więc życzę powodzenia w sprzedaży i informuję potencjalnych kupców, że szkoda czasu na wycieczkę, chyba, że cena zjedzie do 15tyś bo po ochłonięciu i przemyśleniu w drodze powrotnej może bym tyle zapłacił.

Driv3rrrr:
Znane auto. Typowy zlotowiec itp. a wiadomo jak to auta na złoty i spotkania. Ma się błyszczeć, niekoniecznie dobrze jeździć

benyb_2005:
żeby on się jeszcze błyszczał  ;D owszem nawoskowany był ale lakier to mat a nie metalik  :-thumpdown

msiwow:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,34830.0.html

?

benyb_2005:
Coś zaczęte i nieskończone albo zrobione na sztukę. Tak to wygląda w tym autku.
Nie jestem mechanikiem ani jakimś znawcą, jako laik sam naliczyłem kilkanaście rzeczy do naprawy i poprawy,
a biorąc pod uwagę Waszą wiedzę to podejrzewam, że znaleźlibyście pewnie 2x więcej mankamentów i usterek niż ja.
Jak dla mnie to typowe druciarstwo, ulep i tyle. A gość to kłamca i oszust, który dobrze wie, co ma i wciska, że grubość lakieru to pewnie mierzy z woskiem stąd takie pomiary na urządzeniu.
Na jednym z filmików widać, że szyba w prawym dolnym rogu jest pęknięta co tłumaczy kiepsko przyklejone lusterko wsteczne w aucie :(
Rozumiem, że jest to pełnoletni samochód ale przez telefon można było powiedzieć co jest nie tak a nie przy każdej uwadze odpowiedź, że "wystarczy tylko naprawić, pomalować, wymienić, wyklepać", itp. Brak słów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej