Autor Wątek: kompresor klimy  (Przeczytany 1095 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
kompresor klimy
« dnia: Czerwiec 23, 2018, 16:21:57 pm »
Panowie czy kompresor klimy pasuje z Mondeo? a może ktoś ma na sprzedaż pewniaka?

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: kompresor klimy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2018, 07:41:04 am »
Panowie taka sytuacja, mam nieszczelność sprężarki i gaz uciekł do tego stopnia ze klima juz nie chłodzi a sprężarka się włącza. Wczoraj komprsor mi się zapalił podejrzewam ze sprzęgiełko sie zatarło. Co odpowiada za włączanie kompresora? Powinien sie nie włączyć jak nie ma ciśnienia w układzie a ten chodzi na sucho. Jest jakiś czujnik ciśnienia?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: kompresor klimy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2018, 18:39:34 pm »
Jeśli czujnik ciśnienia działa prawidłowo po ucieczce gazu nie ma możliwosci aby załączyła się spreżarka. Chyba ze nastaąpiło rozszczelnienie kompresora po stronie niskiego ciśnienia i wtedy kompresor zasysa powietrze z zewnątrz.Taka praca prowadzi do jego całkowitego zniszczenie w wyniku braku chłodzenia i smarowania. Sprężarka klimatyzacji jest smarowana jak silnik dwusuwowy. Tzn olej krąży wraz z czynnikiem chłodniczym. W twoim wypadku czeka cie kosztowny serwis. Sprezarka ,filtr osuszacz ,płukanie układu i napełnienie instalacji.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: kompresor klimy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2018, 18:41:39 pm »
A póki co sugeruję wyjęcie bezpiecznika lub przekaźnika od kompresora.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: kompresor klimy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2018, 23:37:51 pm »
kompresor mi się rozszczelnił i dlatego gaz uciekł. Gdzie szukać czujnika ciśnienia? aktualnie mam wyjęty kompresor i czekam na drugi.
Założe drugi kompresor i bez nabijania sprawdzę czy się włączy, jak tak to będę grzebał dlaczego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2018, 06:15:48 am wysłana przez Choina »

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: kompresor klimy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2018, 20:42:18 pm »
A więc zmieniłem kompresor na drugi i bez gazu się nie załączył czyli wydaje się że jest ok albo ma inne odczyty