Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Spadek mocy w XJR

<< < (2/4) > >>

a1410:
A jak już świece będą na wierzchu, to zmierz ciśnienie sprężania we wszystkich cylindrach...

Bocian:

--- Cytat: kwaku85 w Czerwiec 23, 2018, 11:55:17 am ---Wyjmij świece, sprawdź czy iskra jest podobna na wszystkich i na koniec zmierz przerwę na elektrodach. Ustaw 0.7mm na każdej

--- Koniec cytatu ---
Świece były irydowe - nie pamiętam teraz jakiej firmy. Przerwy jakoś szczególnie dokładnie mechanik nie mierzył, ale mówił, że jak sprawdził szczelinomierzem, to 1 mm wchodził dosyć luźno.
Wymienił je na irydowe NGK z przerwą 1mm.
Grzebałem coś w necie i pokazywało mi właśnie z taką przerwą to tego silnika.
Skąd te 0,7 mm? Takie powinny być, czy po prostu uważasz, że może to coś poprawić?

--- Cytat: a1410 w Czerwiec 23, 2018, 14:16:52 pm ---A jak już świece będą na wierzchu, to zmierz ciśnienie sprężania we wszystkich cylindrach...

--- Koniec cytatu ---
Mechanik sprawdził też ciśnienie sprężania i na jednym cylindrze pokazało 11,5 bara a na dwóch najsłabszych było blisko 10 barów (jakieś 9,8 powiedzmy). Na pozostałych coś pomiędzy tymi wartościami.
Mechanik skomentował, że tam gdzie pokazało 11,5 mogło się lepiej olejem uszczelnić.
Ktoś z was mierzył u siebie? Jaka powinna być prawidłowa wartość.
Czy takie rozbieżności w ciśnieniu mogą spowodować tak wyraźny spadek mocy?
Wymieniłem też zawór odmy, bo słychać było jakieś lewe powietrze.
Czyszczony był przepływomierz, ale bez poprawy. Można ewentualnie założyć inny na próbę.
Zastanawiam się, czy szukać dalej, czy najpierw trzeba by wyeliminować te różnice w ciśnieniu.

--- Cytat: xsnailx w Czerwiec 20, 2018, 12:21:01 pm ---sprawdzil bym czy uklad intercoolera dziala poprawnie (plyn, odpowietrzenie, pompa)

--- Koniec cytatu ---
Sprawdzane. Jest ok.
Gdzieś na forum ktoś polecał warsztat Jacka Szczęsnego w Warszawie Szczęsny Elektronika tylko czy oni nie specjalizują się bardziej w elektronice?

a1410:
Ciśnienie sprężania powinno oscylować pomiędzy 11 a 12 barów. Wielkości podane przez Ciebie są trochę a niskie, ale tragedii nie ma, choć mogą mieć wpływ na trochę słabsze osiągi...

Boodzio2:
Ciśnienie sprężania w wersjach z kompresorem jest niższe ,chyba że xjr ma inaczej . Jak pamiatam w s tyle r jest 9.5.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

a1410:
Piszesz o stopniu sprężania, ciśnienie sprężania to jednak inna wielkość i jest ono zwykle o kilkanaście procent wyższe...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej