Autor Wątek: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.  (Przeczytany 2832 razy)

Rysiek

  • Gość
Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« dnia: Grudzień 02, 2012, 21:48:36 pm »
Jak w temacie- po otwarciu drzwi przednich pasażera miga (pulsacyjnie szybko) oświetlenie kabiny i czerwona lampka przednich drzwi pasażera. Częstotliwość migania słyszalna jest (tykaniem) w okolicy kratki tylnego nawiewu. Jaka może być przyczyna takiego zachowania sie oświetlenia mego kotka? Szanowni Forumowicze proszę o pomoc. :-help     

Rysiek

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:29:12 pm »
Niestety cisza w odpowiedziach. Kogutki i reszta zawodowców -zasugerujcie gdzie szukać problemu-(RH REAR DOOR SWITCH PACK)-tu słychać częstotliwość, a może w (INTERIOR LIGHTING CONTROL) a może w ( BODY PROCESOR MODULE). Sorki za pytanie- bo przed nabyciem kotka jeździłem mercedesem i tam na forum zawsze jakąś poradę otrzymalem. Czyżby jaguary były tak skomplikowane elektronicznie że tylko serwis mnie czeka? :'(

moryc25

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:34:49 am »
Sprawdź i dokładnie wyczyść włączniki w drzwiach.

Rysiek

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 15:03:07 pm »
Nie śmiejcie się- ale gdzie owe włączniki się znajdują? Czy trzeba zdejmować tapicerkę drzwi?- panieważ na obrzeżach drzwi i wnęk drzwiowych żadnych nie znalazłem.

Offline jagrafbmw

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2013, 16:38:02 pm »
mialem to samo w moim x300,zasniedzile sa styki przekaznika/przekaznikow,kazde z 4 dzwi maja osobny przekaznik,dlatego po otwarciu np.drzwi kierowcy jest okey ,a gdy sie otwoxy drzwi pasazera to migaja lampki (slychac tez cykanie przekaznika),u mnie byl problem z tylnymi drzwiami,modul ktory za to odpowiada jest pod fotelem kierowcy,czasami pomaga ,przynajmniej u mnie pomoglo,poprostu poswiecalem pol paczki papierosow,po prostu otwieralem tylne drzwi ,lampki sie po jakims czasie zapaly,przechodzilo miganie i w momencie gdy sterownik wylaczl oswietlenie w kabinie to zamykalem drzwi i ponownie otwieralem i tak do do bolu i pomoglo,pozdrawiam

Rysiek

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2013, 16:40:18 pm »
Jagrafbmw-piękne dzieki za podpowiedź :-thank .Sprawdzę owe przekażniki . 

lysyyy

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2013, 17:18:55 pm »
Też tak miałem w lewych tylnych drzwiach... Wyjąłem przekaźnik, który tak cykał, próbowałem znaleźć przyczynę - przekładałem też przekaźniki z innych drzwi i niestety było to samo... Więc nie jest to chyba sprawa samego przekaźnika, lecz czegoś innego. Nie mniej jednak jeździłem sporo z wyjętym przekaźnikiem, bo nie mogłem znaleźć przyczyny. Nie działała też żaróweczka od podświetlenia tych lewych tylnych drzwi, a inne migały... Jak się otworzyło też inne drzwi - wtedy wszystko wracało do normy, po prostu nie mogły być otwarte jedynie te tylne lewe drzwi. Po jakimś czasie postanowiłem znowu szukać przyczyny - włożyłem ten przekaźnik i oczywiście dalej migało. Parę razy pomigało przez 2 dni, a potem jak ręką odjął - przestało migać i cykać, ale lampka dalej nie działa w tych drzwiach... Żaróweczka nie przepalona, przekaźnik w porządku a ona się nie świeci  :-chyt

Rysiek

  • Gość
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2013, 17:28:32 pm »
Łysyyy-mimo wszystko sprawdzę te przekaźniki. Pozdrawia ziomal  :-chyt   

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Migające oświetlenie kabiny i drzwi w X300 1997r.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2018, 15:57:51 pm »
Up ! Mam ten sam problem