Autor Wątek: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????  (Przeczytany 83574 razy)

Whisnia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:29:18 pm »
 :-hehe :-hehe :-hehe

robertth

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:51:11 pm »
 ;)
 :-gwizd
 :-hehe  :-hehe  :-hehe  :-hehe  :-hehe  :-hehe  :-hehe  :-hehe

kolka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 19, 2010, 13:55:14 pm »
masz rację wara nam od Twojego Auta tylko pamiętaj do smokingu nie zakłada się adidasów

naughtycat23

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 19, 2010, 14:28:06 pm »
Skoro gaz jest równie przyjazny co benzyna prosze o odpowiedz na pytanie dlaczego koncerny seryjnie nie produkują samochodów na gaz jedynie zdażają sie przypadki dodatkowych instalacji gazowych ????? Słucham..... :-gwizd

naughtycat23

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 19, 2010, 15:08:13 pm »
nie wyobrażam sobie jaga na gaz 
hmmm
widzisz, nie potrafisz sobie jeszcze wyobrazić, a już takie jeżdżą   :-W

Myślę, że dyskusja typu: "to obciach", "nie powinno się...", jest dla mnie idiotyczna.
Dla mnie sprawa jest prosta: albo zakładasz, albo nie zakładasz LPG. Ale wara od "mojego" auta i od tego co ja tam mam w nim. Trochę tolerancji  :-super
Z tego co wiem, większość użytkowników jest zadowolona z LPG w Jaguarze i w większości przypadków są to bardzo dobre instalacje, które nie powodują różnicy w eksploatacji. Różnica jest tylko w kosztach przejazdu tych samych km na benzynie i LPG.  ;D
Niestety zła reputacja instalacji gazowych jest wynikiem montażu przez "podwórkowych fachowców".
Ja mam zamontowaną instalkę LPG i powtórzył bym montaż jeszcze raz przyzakupie Jaga.
A jak dla kogoś tankowanie LPG "jest chore", to już jego problem, nie mój  :-gwizd
Ja cieszę się z jazdy  :-tylko za 150 zł/500 km  :-10points
Przepraszam za ten ton, ale to trochę niepoważne osądząć kogoś, czy powinnno się, albo nie. Niech każdy decyduje o tym sam  :-thank

Problem polega na tym że forum jest miejscem gdzie trzeba uszanować opinie innych użytkowników i ich pogląd na pewne kwestie jak chociażby Gazowa afera.
Nie cierpie instalacji gazowych i nigdy się do nich nie przekonam szczególnie w Jaguarach.
Mógłbym zgazować kota ale jedynie podtlenkiem azotu - ekonomiczne racje Wszystkich są ok tylko po co komu Jaguar XJ 4l skoro może mieć x typa 2d ??? Bedzie i ekonomicznie i po Jaguarowsku.
Można szukać oszczędności i kupić bilet miesięczny tylko po co wtedy posiadać Jaguara ??????
 

robertth

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 19, 2010, 18:56:09 pm »
po co komu Jaguar XJ 4l skoro może mieć x typa 2d ??? Bedzie i ekonomicznie i po Jaguarowsku.
Można szukać oszczędności i kupić bilet miesięczny tylko po co wtedy posiadać Jaguara ??????

Ja widzę inne korzyści posiadania Jaguara, a na pewno nie są to oszczędności...  ;)

Whisnia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 19, 2010, 20:17:28 pm »
Skoro gaz jest równie przyjazny co benzyna prosze o odpowiedz na pytanie dlaczego koncerny seryjnie nie produkują samochodów na gaz jedynie zdażają sie przypadki dodatkowych instalacji gazowych ????? Słucham..... :-gwizd
             Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale komu oprócz użytkowników zależy na gazowaniu samochodów (Jag to też samochód), skoro gaz jest 2x tańszy niż benzyna??? Za co arabowie budują rekordowo wysokie budynki jak nie za kasę z ropy? To się kolego nazywa lobbing.
             Abstrahując, dość mam już na tym forum słuchania jakim to gaz jest obciachem wiesz? Nie po to jest to forum!!!
              Kiedyś był pierwszy Jag z silnikiem Diesla, pierwszy Jag z napędem na przednią oś, pierwszy Jag z nadwoziem kombi... no i co z tego??? Jag to Jag
              Ja mają Jaga na gaz i jeżdżąc nim na co dzień (70km dzień w dzień) mogę szanowąc tę markę bardziej niż szpaner jeżdżący na codziń 19tdi a Jaga wyciągający z garażu w niedzielę (broń boze w zimie). Używanie argumebtu że "biedny se kupił dżaga i se pszerobił na gaza bo se go nie stać " jest nieporozumieniem. Nie takie samochody (z całym szacunkiem dla Jaga) jeżdżą na gaz. A ja nawet jak kupię Tatę Nano (bogaczom jedźącym jagami na PB98 - a może jednak 95 co? przypominam, że to oficjalnie najtańszy samochód na świecie) to też ją zagazuję.  :-thank

nowicjusz

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:46:30 pm »
BMW produkuje seryjnie auta na CNG ,opel na LPG i chyba jeszcze Renault.wbrew opini wiele marek wyjezdza juz z fabryczną instalacją gazową wprost z fabryki .
No ale jesli ktos zarabia pięc razy tyle niz wynosi srednia krajowa i miesięcznie przejezdza 200 kilometrów gdy ma duzo jezdzenia to pewnie tak mysli ze po co gaz jak fabrycznie była benzynka.

Batman

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 20, 2010, 23:27:12 pm »
Jezeli mowa o 3 serii i LPG to mówie nie i basta ale jezeli bym mial X-type czy S-type to gaz mile widziany. O wiele lepiej widze LPG w jagu niz klekoczącego 130-o konnego diesla w X-type. Niechce nikogo obrazić bo autko ma swoich zwolenników , a silnik dobrze znany z mondeo nieźle sie sprawuje ale dźwięk diesla wogóle nie pasuje do jaga. 

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 20, 2010, 23:29:27 pm »
To nie pasuje do Jaga...
Tamto nie pasuje do Jaga...
Siamto nie pasuje do Jaga...

Łatwo wam przychodzi ferowanie wyroków ;)

Batman

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:51:47 pm »
Jaguar od zawsze kojażył się z ponad przeciętnymi osiągami a jakie osiagi zapewnia 130-o konny diesel??


Pavel

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:24:27 pm »
Jaguar od zawsze kojażył się z ponad przeciętnymi osiągami a jakie osiagi zapewnia 130-o konny diesel??


Ja mam pozytywne doświadczenia z Dieslem i  nie pogardziłbym np. V8 4.0 w Dieslu w swoim  ;D


Batman

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 22, 2010, 00:31:17 am »
Pavel ja przez jakis czas dojeżdżałem audi A8 4.2 tdi 326 koników i tez diesel do siebie mnie przekonał ale w przypadku 2.0 130 koników i przyspieszenia do setki na pozimie 10 sekund sprawa ma się juz ciut inaczej.

robertth

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:05:55 pm »
hmmm
Jaguar SS 90 1935r. miał 91KM, a ja mimo wzystko, chciałbym go posiadać  :-super

naughtycat23

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:13:53 pm »
Skoro gaz jest równie przyjazny co benzyna prosze o odpowiedz na pytanie dlaczego koncerny seryjnie nie produkują samochodów na gaz jedynie zdażają sie przypadki dodatkowych instalacji gazowych ????? Słucham..... :-gwizd
             Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale komu oprócz użytkowników zależy na gazowaniu samochodów (Jag to też samochód), skoro gaz jest 2x tańszy niż benzyna??? Za co arabowie budują rekordowo wysokie budynki jak nie za kasę z ropy? To się kolego nazywa lobbing.
             Abstrahując, dość mam już na tym forum słuchania jakim to gaz jest obciachem wiesz? Nie po to jest to forum!!!
              Kiedyś był pierwszy Jag z silnikiem Diesla, pierwszy Jag z napędem na przednią oś, pierwszy Jag z nadwoziem kombi... no i co z tego??? Jag to Jag
              Ja mają Jaga na gaz i jeżdżąc nim na co dzień (70km dzień w dzień) mogę szanowąc tę markę bardziej niż szpaner jeżdżący na codziń 19tdi a Jaga wyciągający z garażu w niedzielę (broń boze w zimie). Używanie argumebtu że "biedny se kupił dżaga i se pszerobił na gaza bo se go nie stać " jest nieporozumieniem. Nie takie samochody (z całym szacunkiem dla Jaga) jeżdżą na gaz. A ja nawet jak kupię Tatę Nano (bogaczom jedźącym jagami na PB98 - a może jednak 95 co? przypominam, że to oficjalnie najtańszy samochód na świecie) to też ją zagazuję.  :-thank


Po pierwsze moje zdanie w dlaszym ciągu pozostaje niezmienione w sprawie gazu. Nie pisałem nigdy o gazie jako o obciachu poprostu dla mnie nijak nie pasuje on do Jagura. Forum jest własnie po to aby swoje zdanie wyrażać i tak też uczyniłem smutna sprawa że Zareagowałeś gwałtownie  :-gwizd.

Nie wiem co robi tutaj wzmianka o przednionapędowaych jagach czy kombi troszkę off the topic ale ok.
To że masz Jagura na gaz to Twoja sprawa i jęsli jesteś z tego faktu dumna to bardzo mnie to cieszy i najwyrażniej jestem takim szpanerem bo właśnie w weekendy wyciągam Jaga i otaczam go specjalną troską benzyne tankuję jak najlepszą nie oszczędzam bo uważam że nie warto a w zimie zostawiam go w garażu na przezimowanie bo mi szkoda staruszka. Mógłbym się gniewać i obrażać odnośnie tego co Napisałeś ale tego nie zrobie. Masz prawo do własnej opinii tak jak i Ja. Życze aby twój Jaguar z gazem czy bez służył Ci jak najlepiej. :-V

Odnośnie słów o fabrycznych instalacjach gazowych - sprostuje iż chodzi mi o takie instalacje których podstawowym żrółem zasilania byłby gaz nie benzyna a technologicznie jest to możliwe.

Co do diesli ( z gazowego tematu przeszliśmy na diesla  ??)  powiem tak że chociażby w Le Mans 24 od kilku ostatnich latek prym wiodą auta właśnie z silnikem na rope, technologia diesli jest już bardzo zaawansowana i nie można nie doceniać tych silników anie przeceniać możliwości 130 konnej jednostki.