Autor Wątek: Lapki w drzwiach nie świecą? X-type (2002r)  (Przeczytany 2601 razy)

sokooldeer

  • Gość
Lapki w drzwiach nie świecą? X-type (2002r)
« dnia: Listopad 11, 2014, 19:28:43 pm »
Witam
Nabyłem niedawno Jaguara z naszego pięknego Polskiego rynku ;D, trzeba było poprawić parę elementów po nie wykwalifikowanych mechanikach, czy też rzeźbiarzach . Mianowicie pozostały mi tylko lampki boczne w przednich drzwiach.
Lampki są z żarówkami, więc myślę że jednak powinny świecić no i jest również do nich cała instalacja. na jednym pinie mam zasilanie lecz nie mam masy. Ktoś wie może w jakim obwodzie są one przyłączone ? jaki bezpiecznik - przekaźnik za nie odpowiada ?. i jako one działają ? tylko po otwarciu drzwi ? czy wraz z lampkami w podsufitkach ? i czasowo się wyłączają ?

Dzięki za odpowiedź

Offline kar78

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Lapki w drzwiach nie świecą? X-type (2002r)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2018, 23:11:08 pm »
Witam. Mam identyczny problem z lampkami w drzwiach. żarówki ok, napięcie dochodzi, tylko jakby brak masy.  Czy ktoś wie jak to ugryźć?
X-type 3.0, Alfa Spider V6, Peugeot 504 coupe, Alfa Giulia 2.0 q4, Alfa Crosswagon Q4

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Lapki w drzwiach nie świecą? X-type (2002r)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2018, 08:55:31 am »
Na obu biegunach powinno być +12V, komputer dołącza masę.

Być może uszkodzony jest komputer GEM (moduł komfortu), albo trzeba go zaprogramować w ASO.

Do wyboru albo naprawa komputera GEM u elektronika (lub w ASO), albo podpięcie się pod kabel masowy GEM oświetlenia wewnętrznego (wtedy lampki w drzwiach będą się świecić razem z całą resztą).
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline kar78

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Lapki w drzwiach nie świecą? X-type (2002r)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2018, 21:02:51 pm »
Dokładnie dzis sprawdziłem, mam +12 na obydwu biegunach , masy nie załacza po otwarciu drzwi
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 22:04:58 pm wysłana przez MicGin »
X-type 3.0, Alfa Spider V6, Peugeot 504 coupe, Alfa Giulia 2.0 q4, Alfa Crosswagon Q4