Autor Wątek: Alarm - dźwięk  (Przeczytany 6522 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Alarm - dźwięk
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2017, 13:37:55 pm »
Baterie to sa mikro AA x6 = 7.2V, na pewno sa do wymiany, trudno zeby dzialaly 17 lat :) Sa tez na pewno do kupienia. Co do kondesatorów to ci nie pomoge, nie mam pojecia jakie tam sa, chociaz spóbuje moze swoje wydlubac w weekend, moja tez jest do naprawy i tak, roznica miedzy passive i intelligent jest taka ze ta druga bedzie wyc z odlaczonym aku.

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: Alarm - dźwięk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2017, 14:53:16 pm »
Dzięki - ale moja ląduje w koszu tzn w elektro-śmieciach - szkoda czasu na reanimację.
I jako, że dźwięku nie miałem od kupna samochodu to tak zostawię - albo przy okazji kupię aktywną lub pasywną do wstawienia.
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Alarm - dźwięk
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2017, 15:45:54 pm »
Dokładnie, aktywna wyje po odpięciu akumulatora.
Właściwie to możesz przerobić aktywną na pasywną.
Wydłub tą elektronikę, tylko uważaj na przewody od przetwornika. Podłącz przetwornik bezpośrednio pod piny Pasywne i będzie normalnie działać.

Tylko nie zalewaj tego zwykłym sylikonem, bo jego opary szkodzą zdaje się na cewkę syrenki.
Moja po naprawie pochodziła z tydzień, później osłabł jej dźwięk i w końcu zdechła.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Alarm - dźwięk
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2018, 00:24:14 am »
Wydlubalem i swoja syrene w koncu. Przez ostatni rok gdzies potrafila mi sama sobie zaczac bardzo cichutko wyc, w koncu padla chyba na dobre.
Z szesciu baterii tylko jedna sprawna, wyczyscilem wszystko w miare dokladnie i zamowilem nowe bateryjki i plastikowe mocowanie dla nich. Jak przyjda, zamontuje i zobaczymy czy bedzie znowu dzialac. Z soldermaski malo co zostalo, ale co wazne jest od spodu wiec od góry ladnie nie musi byc, miejsca do polutowania baterii sa :)

Wyglada jak w zalacznikach, kondensator to 25V 47uF a te z boku gniazdka to sa warystory S10K14, bez problemu do kupienia i mozna dosc prosto wymienic(polutowac od góry do tego co zostalo).


Offline Kłaczek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Alarm - dźwięk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2018, 00:10:11 am »
Witam,

Moja aktywna (LNC2620AC) ostatnio puściła bąka i dokonała żywota. Czytając wątek wnioskuję, że nie ma problemu z technicznego punktu widzenia aby zastąpić ją pasywną (LNC2620BB) ale czy ktoś mógłby to jasno i wyraźnie potwierdzić, może ktoś kto tak u siebie zrobił ?

Nie mam problemu aby na pasywną wydać 70 GBP ale 250 GBP za aktywną to już trochę przerost formy nad treścią.

Pozdrawiam