Autor Wątek: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.  (Przeczytany 1524 razy)

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Witam ponownie :) A wiec po wymianie wału wibracje zdecydowanie zmalały ale nadał są. Dzis serwis sprawdził wał i nie jest on w stanie idealnym ale jest dobry i to nie on powoduje wibracje.
Pojawiaja sie one po wrzuceniu na D (czuć na kierownicy) oraz w przedziale 40-70 ale nie zawsze. Dodatkowo kiedy przegoniłem kota porzadnie, pojawił sie dziwny metaliczny pisk pochodzacy z okolic tunelu(tak mi sie wydaje, ciezko doszukiwac sie skad dobiega hałas kierujac autem). W momencie gdy zwolniłem pisk ustał. I jak jezdze spokojnie nie pojawia sie.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:36:40 pm »
Czuć tylko na kierownicy czy na całym aucie?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:57:07 pm »
Całe auto. Przy jezdzie jak i po wrzuceniu D na postoju.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2018, 13:06:24 pm »
Czyli gdzieś od silnika albo skrzyni biegów, bo na postoju reszta nie pracuje.
Wszystkie poduszki całe? Silnik równo pracuje?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2018, 13:12:31 pm »
Silnik pracuje rowno. Ale tak jak pisałem w ktoryms dziale w silniku cos bylo naprawiane, byl napewno wyjmowany i moze wtedy cos zostało źle zrobione. Bede go wyjmowal i czyścił z tego sylikonu. To bedzie chyba dobry moment zeby sprawdzic wszystkie poduszki od silnika i skrzyni? Chyba ze oprocz tego przychodzi Ci cos do głowy?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:12:19 pm »
Jeszcze sprzęgło (nie wiem jak to jest w automatach) i dwumasa.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:29:24 pm »
Sądząc po objawach - stawiałbym na konwerter. Wizyta w dobrym serwisie od automatycznych skrzyń biegów powinna rozwiać wątpliwości.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2018, 22:11:28 pm »
Konwerter
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Delikatne wibracje auta podczas jazy i po wrzuceniu D, stojąc w miejscu-nie wał.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:41:38 am »
Dziekuje za podpowiedzi Panowie.