Autor Wątek: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.  (Przeczytany 1415 razy)

Offline Dawid P

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:55:14 pm »
Witam wszystkich. Może ktoś mi doradzi w kwestii obrotem powietrza w S-TYPE. Jeżdżę eską z 2003 roku. Sterowanie klimy z ekranu dotykowego. Problem jest w tym że nie chce mi dmuchać przez kratki nawiewu znajdujące się na konsoli. Na nogi OK. Na szybę też może być chociaż mam wrażenie że biorąc pod uwagę  siłę ustawienia dmuchawy powinno lepiej dmuchać. Jak kupiłem auto wszystko działało bez zarzutu. Zeszłego lata zauważyłem że powietrza wpada trochę mniej pomimo ustawienia siły dmuchawy na 3,4 lub 5. Teraz niestety w ogóle nie dmucha kratkami na konsoli za to dmucha na szybę przednią nawet jeżeli ta opcja nie jest wybrana. Byłem jeszcze przed zimą u speca od klimy i stwierdził że aby rozwiązać problem trzeba zrzucić całą deskę rozdzielczą. Wydaje mi się że jest to problem mechaniczny- nie otwierają się odpowiednie zapadki w sterujące obrotem powietrza. Od czego zacząć aby tą usterkę usunąć? Może ktoś się już zetknął z podobnym problemem? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jestem zakochany w marce ale momentami brakuje mi sił na kolejne niespodzianki.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2018, 23:27:22 pm »
Silniczki są widoczne od strony kierowcy. A modól masz za poduszka pasażera. Polecam najpierw sprawdzić działanie silniczków później szukać dalej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2018, 15:27:05 pm »
Jestem zakochany w marce ale momentami brakuje mi sił na kolejne niespodzianki.
Niestety, jak to w życiu, miłość wymaga poświęceń... ;-)

Doprecyzuję wypowiedź kolegi boodzio2, moduł klimatyzacji jest za schowkiem pasażera a nie za poduszką pasażera. Żeby się do niego dostać trzeba zdemontować schowek, więc nie wyjmuj poduszki.
Pytanie. Kiedy ustawisz nawiew "górą" (nie podszybiem) to, jak pisałeś, środkiem konsoli nic nie leci, ale co się dzieje w wylotach przy drzwiach? Tam też nie dmucha?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Dawid P

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:32:12 pm »
Witam. W momencie gdy ustawię na górę to zarówno środek jak i boki nie dmuchają albo w minimalnym stopniu jak ustawię siłę nadmuchu na 4 lub5 i wtedy ucieka na podszybie. Całe powietrze które podaje dmuchawa kotli się gdzieś w środku. W momencie wyboru nawiewu na szybę słychać jak klapy w środku pracują i jest nadmuch na szybę przednią ale tylko w centralnej części szyby, boki nic i raczej o słabej sile nadmuchu. Facet, który mi kiedyś to sprawdzał stwierdził że silniczki od strony schowka pracują bez problemu. Nic nie mówił o silniczkach od strony kierowcy- może tam szukać. A jeżeli chodzi o moduł to jak sprawdzić czy ten u mnie działa? Czy może od razu kupić "nowy" i przełożyć?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:13:53 pm »
Prawdopodobnie niedomaga silniczek w desce. Ponoć można dostać się do niego od spodu, niemniej jednak w manualu jest inaczej, zobacz załącznik. Do tej operacji trzeba wyjąć licznik. Nie taka straszna operacja jak to wygląda. To dekoracyjne drewno to tak naprawdę bardziej aluminium, wszyscy boją się je zdejmować.
Wersja z uszkodzeniem modułu w zw. z silniczkami jest wg mnie najmniej prawdopodobna. Moduł pada przy uszkodzeniach elektrozaworu nagrzewnicy, a inne przypadki to rzadkość.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Dawid P

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewem środkowym na konsoli w esce.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:35:10 pm »
Dziękuję za podpowiedź. Muszę się dobrze zastanowić czy sam to ogarnę. Jak coś ustalę to podzielę się efektami.