Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

Jaguar XJR 4,0 R6 1995 r. 340 KM Zakręt Mazowieckie

<< < (3/4) > >>

Yoohas:
Jak tak przeglądam ogłoszenia XJR x300 to widzę, że coraz szybszy się robi  ;D

5,9 do setki, fiu fiu...za parę lat będą miały 3,5  8)

Należy założyć powypadkową przeszłość i pod tym kątem oglądać tak tanie sztuki. Jeśli wszytko będzie OK, mechanika w tym aucie nie stanowi problemu.

trabant66r:
Yoohas jeździłeś takim XJRem? Jeżeli tak to powiedz jak to się zbiera bo ja nigdy nie miałem przyjemności czymś takim podróżować. Czytałem kilka wątków i kilka osób podobno zrezygnowało z zakupu ze względu na "zbyt słabe odejście".
 Co do powypadkowej przeszłości to chyba jak w większości mocnych tylno napędowych trzeba zwrócić na to uwagę a to w zasadzie jak dla mnie dyskwalifikuje auto bo planuję kupić go na dożywocie;-)

Yoohas:
Jak się zbiera? Zależy jaki jest punkt odniesienia.

Katalogowo ma ok. 7 sek. do setki. Więc wrażenie powinno być niezłe.

Ale bywa, że nie jest. Jeżdżę na co dzień turbo-benzyną - katalogowo 6.9 do setki. Lekko dłubnięty. I w porównaniu do XJR-a wrażenia są kosmiczne - przez turbo. A na papierze pewnie 0,5 sek. różnicy. Nie mówiąc o przyspieszeniach użytecznych - np. 60-120. Wtedy XJR jest wolniejszy.

Tu masz kompresor, więc zupełnie inaczej oddawana jest moc.

Podobne są odczucia przy 4.2 SC. Na liczniku cyferki błyskawicznie rosną, a jednak odczucia są mocno "wytłumione".

Także moim zdaniem przy oględzinach wdepnij gaz i na oko oceń, czy jest bliżej 7 sekund, czy 9. Na pewno powinieneś wyraźnie czuć przyspieszenie na plecach i karku ;)

Przemek:

--- Cytat: trabant66r w Czerwiec 02, 2018, 00:52:54 am ---Panie i Panowie,
 XJR ponownie pojawił sie na OLX https://www.olx.pl/oferta/jaguar-xjr-4-0-r6-1995-r-340-km-supercharger-w-pl-od-2016-roku-CID5-IDsxUOJ.html#080bd28fbd
 Powiedzcie czy coś jest z nim nie tak że tak długo jest wystawiony???
Dla porównania drugi XJR https://www.olx.pl/oferta/jaguar-xjr-supercharged-320km-gt-ss-nie-bmw-sl-amg-m3-m6-m5-CID49-IDjjFwb.html#6b8b501689
 Podpowie ktoś coś?
Czy nie warto się w to pchać?
Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---


Ten drugi XJR też już spory czas się sprzedaje, był jakiś czas temu na Otomoto z innymi zdjęciami.

Pasjonat:
I jak ? Oglądał ktoś tego z okolic Warszawy? Sztrucel, czy idzie z niego zrobić solidny wóz? Byłem zainteresowany, ale nie bardzo miałem czas się wybrać na oględziny 400 km od domu :-) Oglądał go ktoś na żywo? Jeździł? Byłbym wdzięczny za spostrzeżenia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej