Autor Wątek: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy  (Przeczytany 1636 razy)

Offline smeef

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« dnia: Luty 19, 2019, 11:02:07 am »
Witam forumowiczów. Jestem posiadaczem jaguara xf z 2012 roku w wersji 275-konnej z silnikiem V6 w dieslu. Chciałbym się zorientować czy ktoś próbował podnosić w nim moc poza programem i czy jest taka możliwość.
Znalazłem wątek odnośnie chiptuningu tej wersji silnikowej i stąd pytanie czy jest jakiś warsztat, który zajmuje się tym bliżej śląska bo widziałem, że każdy polecał jechać do warszawy.
PS. to prawda, że na hamowni zazwyczaj wychodzi dużo mniej niż 275koni? Widziałem tylko taki jeden przypadek dlatego pytam może ktoś ma jakieś doświadczenia.
Pozdrawiam

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2019, 00:13:21 am »
Vtech też od lat robią chipach jak nie jedni z pierwszych , mają dużo oddziałów ale jak bys chciał coś specjalnego typu grzebienie w silniku , turbo itp to może trzeba do glownej siedziby w Krakowie  zadzwonić . Pamiętaj że skrzynia wytrzymuje do 700Nm.

Offline mr_blanc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2019, 07:01:09 am »
Cześć,

ze Śląska dużo bliżej masz do Godula Motor Sport do Niepołomic. Ja byłem tam z x-type i jestem bardzo zadowolony. i dlatego uczciwie mogę ich polecić. Od razu czujesz, że masz do czynienia z Fachowcami, którzy mimo tego nie wywyższają się z tego powodu.
A po robocie, Pan Godula przewiezie Cię Twoim samochodem, żebyś sprawdził czy rzeczywiście jest lepiej. Nie uwierzysz, że Twoje auto tak może jechać  ;D Dostajesz też wykres z hamowni przed/po. No i najlepsze: spalanie spadło o 1 l/100 km.
Ale to było 5 lat temu... mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.

Z V-tech rozmawiałem najpierw ( mają zdecydowanie lepszą reklamę). Może na zły oddział trafiłem, ale odczucia po rozmowie miałem jakbym w psie g... wdepnął gołą stopą.
Ale to było 5 lat temu...

Mam nadzieję, że pomogłem.
pozdrawiam

Offline smeef

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2019, 17:06:16 pm »
Dziękuje wam za odpowiedź. Skoro skrzynia nie wytrzyma więcej to napewno nie będę nic kombinował poza chiptuningiem. Dobrze wiedzieć, że da się to ogarnąć gdzieś bliżej. Myślę, że temat do zamknięcia wszystko wiem:) Pozdrawiam

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2019, 20:49:00 pm »
Jeżeli dobrze zrozumiałem to kolega jest ze Śląska... Macie tam dobrego speca od tych spraw, z usług którego miałem przyjemność korzystać... jest to firma Cinosoft, którą jak najbardziej polecam... link poniżej:

http://www.cinsoft.pl/
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: jaguar xf 3.0 V6 275ps polift - podniesienie mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2019, 21:59:27 pm »
No Cinek potrafi cuda..... sam jestem ciekaw co powie nt jaguara/podniesienia mocy w tym silniku. Warto U niego maszynę zostawić. Dawno dawno robił mi mercedesa