Autor Wątek: Problemy na benzynie  (Przeczytany 1305 razy)

Offline supositorio

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Problemy na benzynie
« dnia: Marzec 03, 2018, 15:20:19 pm »
Witam wszystkich na forum . Jestem od niedawna w posiadaniu Kota Jaguar x-type 2.5 4x4 . Samochód zakupiłem nie dawno ale mam problem z pracą silnika na benzynie . Samochód ma instalacje gazową stag 300. Samochód na gazie pracuje idealnie pedał gazu jest czuły samochód pracuje równo nie ma problemu , dynamika silnika jest zachowana . Problem zaczyna się głownie rano przy aktualnych mrozach samochód na benzynie odpala poprawnie lecz po chwili zaczyna na wolnych obrotach rzucać oraz strzela z tłumika . Silnik traci moc oraz pedał gazu nie jest już tak czuły po delikatnym wciśnięciu nagle skacze do 3000 tys obrotów . Nie wiem czy jest to też istotne ale napięcie na alternatorze spadło ładowanie poniżej 13,3 . Jestem w tym zielony a mechanik nie ma czasu obecnie na dojście co jest problemem . Może ktoś z was miał ten problem lub udało się go rozwiązać . Jeśli stworzyłem nowy temat a było to już poruszane kiedyś proszę o link bo nie mogę znaleźć . Bardzo proszę o pomoc  :-help Dodatkowo dodam ze wyskakuje bład wypadanie zapłonu .

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2018, 22:06:07 pm »
Masz gaz  i emulator ciśnienia paliwa (jeśli go masz) do wyregulowania. Odepnij aku na 10min a później pojeździj nieco na benzynie to doraźnie uleczy odpalanie na benzynie.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2018, 09:51:15 am »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Później w wyszukiwarce wpisz P0191 i jak trochę poczytasz, to będziesz wiedział co kotu dolega.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2018, 16:02:48 pm »
Strzela w dolot bo ma za ubogą mieszankę, ciśnienie na pompie paliwa sprawdź - na pewno masz za niskie. Na wolnych obrotach powinno być około 3,6 bar. Przyczyną jest źle zrobiona instalacja LPG. Typowa przypadłość w tym aucie, także mnie dotknęła jakiś czas temu.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline supositorio

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2018, 21:05:14 pm »
 :-thank Super dzięki panowie gazownik aktualnie chce mi zamontować emulator do gazu ale na benzynie niby cos resetował i miałem zrobić z 400km na benzynie ale poprawy nie było powiem by sprawdził to ciśnienie

Offline szegi90

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2018, 10:50:05 am »
Rozumiem że ciśnienie pompy na emulatorze powinno być ustawione jako zmienne ? Pytanie drugie czy podpinać wyłączanie pompy podczas pracy na gazie ?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2018, 13:52:35 pm »

1. Tak działają właśnie emulatory OBD, inaczej będzie Ci wywalać błędy.
2. Nie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 18:04:17 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Problemy na benzynie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2018, 19:43:45 pm »
Raczej emulator FPE-V, a nie OBD :)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG