Autor Wątek: 3.0 S DPF FULL NA CZERWONO  (Przeczytany 2190 razy)

Offline MaksWro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
3.0 S DPF FULL NA CZERWONO
« dnia: Grudzień 23, 2017, 18:39:01 pm »
Witam, dwa dni temu zapalił mi się dpf na pomarańczowo- dziewczyna gdzieś jeździła przez ten okres i dzisiaj jak chciałem go wziąć na przejażdżkę to w momencie dojezdzania do autostrady zapaliło się już na czerwono, zrobiłem ok 120km na 3 biegu i 3tyś obrotów i zero efektu, dodam że auto nie miało pełnej mocy ale nie było komunikatu restricted performance. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu komunikat został i dodatkowo zapaliła się kontrolka silnika nadal bez RP.
Na kody błędów jeszcze jest za wcześnie ze względu na świąteczny okres.
 
Czy ktoś miał taka samą sytuacje? oznacza to wymianę całego filtra czy wystarczy wypalenie przez kompa?
Zastanawia mnie czy pojechanie do firmy i wyczyszczenie mechaniczne filtra da jakiś efekt bo wyczytałem na angielskim forum że taki zabieg nie rozwiązywał problemu ponieważ czerwony komunikat nadal się utrzymywał.

rozważam wycięcie tego dziadostwa za kilka stówek niż jeżdżenie po magikach i wydawanie też kilku stówek za każdym razem a problem i tak nie będzie rozwiązany. Tylko ten czarny dymek mnie troche raźi..

Może kolega KRISS coś poradzi mądrego bo wiem że siedzi w temacie napraw tych samochodów :)





Offline MaksWro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: 3.0 S DPF FULL NA CZERWONO
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2017, 16:03:12 pm »
Mogę dorzucić kod błędu - P2463, oraz nagromadzenie sadzy na poziomie 17.9g.
Procedura wypalenia przez kompa nic nie pomogła albo ja nie potrafiłem tego prawidłowo przeprowadzić.
Kontrolka silnika już się nie pali, nadal nie ma RP ale mocy też za bardzo nie ma choć kręci się powyżej 3tyś.

Offline darekogl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: 3.0 S DPF FULL NA CZERWONO
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 07:18:18 am »
Kolego przegonilem auto 200 na godzine i po 10 km wszystko zgaslo. Darek