Autor Wątek: X type nie odpala  (Przeczytany 1748 razy)

Sebastian Meireles

  • Gość
X type nie odpala
« dnia: Grudzień 15, 2017, 15:12:29 pm »
Siemka.zgasilem autko otworzylem drzwi i zaczal pikac tak jakbym mial wlaczone swiatla.byly zgaszone.probuje odpalic i nic.przekrecam kluczyk i cisza.kontrolka od oleju swieci ale nie swieci sie bateria.probuje na pycha i nic.kierunkowskaz tez przestal dzialac ale szyby dzialaja.prosze o pomoc co to moze byc?dzieki.x type 2003.2.5 lpg

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: X type nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2017, 21:49:30 pm »
A wrzuciłeś może bieg na "P" bo na drajwie ci nie odpali, a i jak sie nie świeci podświetlenie P to skrzynia też nie widzi i nie zapali. Jedyna opcja to po przekręceniu zapłonu wrzucić z wciśniętym hamulcem na N i odpalić wtedy

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: X type nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2017, 07:33:53 am »
Podejrzewam, że jak kolega próbował odpalić na pych, to ma skrzynię manualną. Na początek sprawdziłbym możliwie proste usterki, czyli kable do alternatora, wtyczkę w alternatorze i mocowanie kabla, czy nie jest zaśniedziałe, masy na silniku i budzie, a jeśli będzie wszystko ok, to najlepiej podpiąć pod kompa i sprawdzić jakie są błędy. Możesz też spróbować naładować akumulator, albo podmienić na inny. U mnie działy się takie cuda jak miałem padnięty akumulator, kręcił dobrze, ale co jakiś czas rozrusznik nie chciał nawet ruszyć, bendiks nie wyskakiwał, choć światła się świeciły i nic nie przygasało. Mi odpalał na pych,ale cały czas świeciło się ładowanie po odpaleniu, aż do wyłączenia zapłonu i odpaleniu ponownie z kluczyka. Też dla mnie to było dziwne, bo powinno wszystko zgasnąć przy słabym aku i próbie odpalenia, a tak się nie działo, wymiana akumulatora pomogła. Niestety po dwóch latach znów muszę wymieniać akumulator, bo alternator dostał zwarcia i paląc się prawdopodobnie go uszkodził, ale to już inna bajka.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała