Autor Wątek: x300 łupanie w przednim zawieszeniu  (Przeczytany 1368 razy)

BRX

  • Gość
x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« dnia: Grudzień 14, 2017, 19:07:34 pm »
Witajcie, od jakiegoś czasu walczę z łupaniem w przednim zawieszeniu mojego XJ6 x300 z 96r.
Na szarpakach niby nic nie wyszło, ale dziś u mojego mechaniora podczas wymiany gumek na górach przednich amorków (pudło niestety) podczas ruszania kołem zauważliśmy delikatny ruch na tulejach wahaczy górnych ale jakby luz wzdłuż ośki wahacza <---->
Czy te tulejki są pływające czy wywalone i przy obciążeniu to one łupią?

Z góry dzięki za odp, strasznie podminowany chodzę, jazda po mieście zrobiła się bardzo nie przyjemna.
porywająca rycina jako zał.

BRX

  • Gość
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:28:31 am »
Rozwiązane. te tulejki nie mają prawia mieć grama luzu, łupią przy najmniejszym zużyciu.

Offline Kie³bek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:16:25 pm »
Właśnie borykam sie z tym samym problemem. Przy wyjezdzaniu z parkingu czy po prostu skreconych kolach stuka wyraznie w prawym kole i też zauważyłem zużycie tych tulei. Na dniach bede je wymieniał

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:20:23 pm »
Jest w tym jakaś większa filozofia i potrzebny jest warsztat obeznany w Jagach, czy każdy lepszy serwis sobie z tym poradzi? Trzeba do tego zdemontować sprężyny?

Tak btw powyższy schemat jest do X308, w X300 to inaczej wygląda.

Offline Kie³bek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2017, 21:13:20 pm »
Dzisiaj rozbieralem to w X308 i sprawa jest banalna. Nie trzeba nic ściągać oprócz samego wahacza.

BRX

  • Gość
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2017, 00:11:49 am »
znaczy no wahacze wyglądają prawie identyko, i w sumie zdejmuje się je łatwo. za komplet tulei zapłaciłem 230 z przesyłką na englishcars.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 00:16:03 am wysłana przez BRX »

Offline matias0212

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: x300 łupanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2017, 16:00:21 pm »
Witam. Ja w moim 308 zrobiłem cały przód, łączniki, końcówki, amory, wahacze: sworznie góra oraz dół, tuleje dół i nie wymieniłem górnych (na szarpakach były ładne). I po wymianie wszystkiego oprócz tych "pięknych" tulei dalej mam hałas w zawieszeniu. Dokładnie hałas niesie się jakby w desce rozdzielczej coś pukało. Czy u was też był dźwięk jakby z deski gdy były wybite te tuleje?
W nast.tygodniu biorę się za wymianę ich i zobaczę czy pomogło. Z wymianą ich niema problemu (jeśli łatwo wyjdzie sworzeń ze zwrotnicy).