Autor Wątek: kontrolka oleju  (Przeczytany 6842 razy)

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:18:56 am »
A jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju ? Co będzie jeśli okaże się że jest faktycznie za niskie ciśnienie  ?

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piêkna butelkowa zieleñ
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2017, 17:42:44 pm »
Silnik do wymiany albo do remontu na pewno jak go tak męczyłeś to przytarł się już na panewkach , być może przyczyną był zbyt niski poziom oleju.
Zasada nr 1. jak zapali się ten czerwony dzbanuszek to oznacza że czas na kawę  tzn . czerwone to źle albo bardzo źle  i wtedy nic się nie kombinuje , nie odpala, nie jedziesz nim do mechanika na kołach tylko mierzysz ciśnienie oleju , jeżeli ciśnienie jest ok to wymieniasz czujnik odpalasz i rozgrzewasz silnik obserwując co się dzieje . Następną wadą tego silnika jest to że żaden diesel nigdy nie lubił i nie lubi zimna co to oznacza że musi po zapaleniu pochodzić troszkę żeby złapać temp.  dopiero wtedy można  go użytkować  ( to akurat dnie dotyczy twojej awarii ) w naszym społeczeństwie użytkowników tego typu silnika wiedza o jego eksploatacji ogranicza się do tego że pali wiele mniej niż benzyna od ponad 25 lat zajmuje się z tego typu silnikami w maszynach budowlanych CAT-a i na co dzień widzę jak ludzie potrafią mu robić krzywdę.
CATERPILLAR - 30 lat minê³o tak szybko

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:31:33 pm »
Już jest diagnoza od mechanika , tak jak większość kolegów uważało poszedł czujnik a na szczęście ciśnienie oleju jest w porządku  , niestety poszła też turbina i ponoć ona była powodem kopcenia , trochę mi ulżyło bo naprawdę się wystraszyłem że poszedł silnik a wtedy mój kociak poszedł by w odstawkę . Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady :-thank

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:02:11 pm »
Poszła turbina a dokładnie to co z nią jest tak z ciekawości pytam.
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:38:57 pm »
Pewnie wysrało uszczelnienie na walku jak musialo tyle oleum przetoczyc
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:56:03 am »
Z tego co mówił mechanik turbina przepuszczała olej który leciał do intercolera, bo  wszystko po drodze było zalane olejem , jak twierdzi to musiało się stać już wcześniej przed dolaniem oleju i dlatego go ubywało a i przez to tak kopcił bo spalał się olej ,dodatkowo jeszcze poszedł czujnik , przynajmniej tak twierdzi mechanik niestety moja wiedza na temat usterek jest zbyt mała więc muszę się opierać na opinii fachowców ,jak pisałem wcześniej na czarno kopcił już od jakiegoś czasu , jak przy gazowałem to nie widziałem jaki samochód jest z mną taka była czarna chmura . Mam nadzieję że mój problem sie skończy , jak go odbiorę i trochę pojeżdżę to napiszę jak się sprawuję . Pozdrawiam Klubowiczów

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:47:25 pm »
Jakby tak olej zaciagal to bys dymil na szaro-niebiesko. Czarny to problem z wtryskiwaczami, egr lub inne eko pierdoly
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:39:22 pm »
Kolory już wyjaśniłem ale brak reakcji
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:35:01 am »
Czyli to kopcenie nie może być od turbiny ? Nie rozumiem też pojęcia gdy kopci na czarno za dużo paliwa a za mało powietrza jak pisał kolega , o co w tym chodzi i co może być uszkodzone

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:42:32 am »
 Turbo zawsze delikatnie puści olej do dolotu ale delikatnie, nie tak żeby się wylewał z rur czy interkulera. Czyli będzie mokro od oleju gdzieś w zakamarkach calego ukladu dolotowego może nawet go troszkę być. Prawdopodobnie turbina u ciebie jest uszkodzona jeśli mechanik tak twierdzi to może tak jest. Natomiast czarne kłęby dymu za autem oznaczają źle dobraną mieszankę paliwo powietrze czyli za dużo paliwa za mało powietrza. Zapytaj mechaniora niech ci wyjaśni zagadnienie. Ja podpowiem tak. Sprawdzić szczelność układu dolotowego przepływomierz i turbine bo to ona tłoczy powietrze sprawdzić prawidłowe działanie zaworu EGR  sprawdzić wtryski bo mogą lać paliwem do cylindrów
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:43:08 pm »
Witam klubowiczów , jak pisałem w ostatnim poście jag został zdiagnozowany do wymiany turbina i czujnik ciśnienia , miało być już dobrze w czwartek miałem odjechać a tu kolejna niespodzianka okazało się że pęknięty wąż do intercolera a najgorsze że strasznie trudno go znależć , dopiero ja go znalazłem bo mechanik sprawdził wszystkie swoje miejsca i nic  ,mnie zajęło szukanie w internecie ponad dwie godz.  w sobotę po niego pojechałem więc odbiorę go chyba w poniedziałek , czy faktycznie taki problem jest z częściami do x -type ? Nie wiem czy ja mam takie szczęście czy one tak się psują, ja w tym roku włożyłem już w niego około czwórki i czeka mnie teraz też coś koło dwójki nie wiem czy jest warto jeszcze coś wkładać jak znowu coś pójdzie

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:50:43 pm »
no niestety tak jest że jak kupujesz używane auto to jest to rosyjska ruletka - kupujesz "okazję" tanio to jest pewne że sporo trzeba będzie w niego włożyć ... choć i przy zakupie drogiego egzemplarza nie masz pewności jak to się skończy . Niestety początki są czasem trudne - to samo miałem z Kia Carnival na początku wtryski - regeneracja czujnik ciśnienia na listwie itd ... już miałem tego dość ale ... potem się uspokoiło i oczywiście zdarzały się awarie nawet poważniejsze ale to wynikające z normalnego zużycia - jak dotąd zrobiłem Kia ponad 150 tyś km i jestem zadowolony ... poza tym wybrałeś Jaguara - prestiż musi kosztować  ;) ... pozdrawiam

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2017, 18:51:01 pm »
Ja w swojego wsadziłem około 8000 przez pierwszy rok, a przez następne 2,5 roku nie więcej niż 3000 i wliczam do tego też części eksploatacyjne i oleje.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2017, 18:40:18 pm »
Niestety problemów ciąg dalszy , chyba jakieś fatum ciąży na de mną ,po za wszystkimi usterkami które opisywałem wcześniej , turbina , czujnik , wąż do intercoolera dziurawy ,okazało się jak wyjechałem z warsztatu że pokazała się kontrolka czek i nie gaśnie do tego auto nie ma mocy , maksymalnie mogę jechać 70 nawet jak wrzucę 5 to się dusi więc jechałem na 4 ,przedtem miał przyspieszenie moment i miałem 100 a teraz muł , pojechałem na warsztat ponownie po diagnozie wyszło błąd i ponoć uszkodzony czujnik doładowania więc znowu został na warsztacie , w piątek odebrałem przed zamknięciem i co ? jest bez zmian , czek sie pali i mocy nie ma a ponoć czujnik wymieniony.Jestem Juz nie wiem co robić , koledzy napiszcie co może być z tym Jagiem czy naprawdę nie da się go juz naprawić i dlaczego stracił moc?   :-cry

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: kontrolka oleju
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2017, 18:50:24 pm »
Zmień majstra przede wszystkim. Jeśli rure wywali przed czujnikiem to normalne ze pokaze błąd
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8